Ar žinojote, kad erkės tampa aktyvios, kai oro temperatūra siekia vos 5°C? Saugotis erkių reikia nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Jei žiemos nėra šaltos, šių pavojingų voragyvių galima sutikti ir žiemos metu. Mes jums papasakosime, kaip atsikratyti šių voragyvių savo sode.
Niekas nenori, kad jų sode ar kieme apsigyventų erkės, tačiau ne visada yra galimybė čia pasisodinti erkes atbaidančių augalų. Taigi, ką daryti, kad sumažintumėte erkių atakos tikimybę prieš sode žaidžiančius vaikus ar gyvūnus? Yra paprastas ir efektyvus būdas tą padaryti.
Diatominė žemė gali būti tikras išsigelbėjimas nuo erkių sode ir kieme. Kas tai? Diatomitas yra minkšta uoliena, susidariusi iš silicio dioksido. Jis gali būti baltas ir gelsvas. Jis parduodamas miltelių pavidalu.
Natūralus repelentas nuo erkių
Diatominė žemė yra puikus natūralus insekticidas ir dezinsekcijos priemonė. Tiesiog pabarstykite diatominės žemės savo sode ir paskirstykite grėbliu. Galite pabarstyti augaliją aplink terasą ir tose vietose, kur vaikai mėgsta žaisti. Diatominė žemė atbaido erkes, skruzdėles, amarus, sraiges, vikšrus ir voratinklines erkutes. Tai – savotiškas apsauginis barjeras, galintis apsaugoti augalus. Tai neleidžia vabzdžiams dėti kiaušinėlių. Aštrūs diatomito dalelių kraštai pažeidžia kai kurių vabzdžių kiautus ir kūno dangas. Žinoma, šis komponentas yra visiškai nekenksmingas augalams. Veikiau priešingai: jis praturtina žemę siliciu.
Efektyvi lysvių ir gėlynų apsauga
Taip pat savo sode lysves galite užberti diatomine žeme, kad apsaugotumėte daržoves. Ši priemonė taip pat puikiai tinka gėlynams. Tiesą sakant, diatominę žemę rekomenduojama naudoti iškart po sėjos. Vis dėlto, šia žeme nebarstykite pačių gėlių, nes tai gali atbaidyti bites. Diatominę žemę reikia išbarstyti kaskart po lietaus, nes krituliai ją nuplauna.