Daržovių priežiūra yra pagrindinė užduotis, turinti įtakos augalų augimui. Pomidorams reikia ypatingų sąlygų, ir tai nėra tik laistymas ar tręšimas. Šiame straipsnyje jums norime patarti, kaip sumažinus pomidorų augimo greitį galima padidinti jų derlių.
Pomidorai yra viena dažniausiai auginamų daržovių ir yra labai populiarūs. Namuose užaugintuose pomidoruose nėra kenksmingų cheminių medžiagų bei jie pasižymi unikaliu skoniu. Tačiau norint, kad jie būtų dideli, sultingi ir sveiki, juos reikia genėti.
Koks turėtų būti pomidorų genėjimas?
Tai – pomidorų lapų pašalinimas atitinkamu jų augimo etapu. Pirmiausia svarbu atsikratyti šoninių augalo ūglių, augančių tarp likusių lapų ir pomidoro stiebo. Jie turėtų būti nedelsiant pašalinti, nes atima iš augalo maistines medžiagas ir energiją. Antruoju etapu reikia pašalinti apatinius lapus, kurie yra po daržovių kekėmis. Ant krūmo reikėtų palikti tik arčiausiai pomidorų esančius lapus, nes būtent iš jų augalas gauna jam reikalingo cukraus. Paskutinis etapas – genėjimas, kurio metu pašalinamos pomidorų stiebų viršūnės. Ši procedūra stabdo tolesnį augalų augimą ir bereikalingą augalo energijos eikvojimą, nes augalai visas jėgas turėtų skirti vaisiams užauginti.
Kada geriausia genėti pomidorų krūmelius?
Kiekvienas daržininkas nori kuo didesnio derliaus, todėl pomidorus reikėtų genėti likus maždaug septynioms savaitėms iki sunokusių daržovių skynimo. Dažniausiai tai būna rugsėjo pabaiga, tačiau viskas priklauso nuo vyraujančių oro sąlygų. Verta pridurti, kad pomidorams reikia reguliaraus laistymo, šiltos vietos (kuri būtų apsaugota nuo vėjo) ir, svarbiausia, tręšimo maistingomis trąšomis. Dirva pomidorams turėtų būti derlinga ir gerai drenuota, t. y. pH nuo 5,5 iki 6,6. Temperatūra taip pat yra svarbus veiksnys, kurio kartais negalime kontroliuoti, ir ji turėtų būti 22-27 laipsniai Celsijaus. Kai ji nukrenta žemiau 14 laipsnių, augalas stabdo augimą, todėl geriausia pomidorus sodinti į žemę vos tik praeina šalnos, t. y. nuo gegužės vidurio.
Naminės pomidorų trąšos
Dilgėlių raugas yra pigiausias ir labai veiksmingas sprendimas. Tereikia prisiskinti dilgėlių, jas supjaustyti mažesniais gabalėliais ir užpilti vandeniu. Maždaug po savaitės paviršiuje turėtų atsirasti putos ir specifinis kvapas. Tuomet šį skystį reikėtų atskiesti vandeniu ir tuomet palaistyti pomidorus.
Svogūnų lukštų nuoviras yra ne ką prastesnis būdas pomidorų tręšimui. Tiesiog įmeskite lukštus į vandenį, užvirinkite ir atvėsus laistykite krūmelius.