Daržovių auginimas – tarsi tikras menas, ypač pradžioje, kai dar tik mokomės sodininkystės amato. Lengva padaryti klaidų, kurios yra natūrali patirties kaupimo dalis. Mes jums papasakosime, kodėl agurkų lapai ima gelsti, ir ką tokiu atveju vertėtų daryti.
Net ir tada, jei agurkų priežiūrai skiriate pakankamai dėmesio, jų lapai vis tiek gali pagelsti. Taip gali nutikti dėl kelių veiksnių, tačiau svarbiausia yra žinoti, kaip tą ištaisyti. Netrukus papasakosime apie gudrybes, kaip tą padaryti.
Kodėl lapai keičia spalvą?
Karštu oru ima gelsti ne tik agurkų, bet taip pat ir pomidorų lapai. Deja, dažnai tai lemia kur kas rimtesnes pasekmes nei vien tik estetinio vaizdo praradimas. Visų pirma, jūs turite žinoti, kad tai pablogina jūsų pasėlių kokybę ir net sukelia jų mirtį. Būtent todėl karštomis dienomis rekomenduojame naudoti baltos agrotekstilės užvalkalus. Jie padės apsaugoti agurkus nuo karščio poveikio. Kitas veiksnys, turintis įtakos geltonų agurkų lapų atsiradimui, yra mineralų trūkumas. Jei taip nutinka, augalai ima silpti, o lapai ima gelsti. Tokiu atveju vertėtų išbandyti natūralias trąšas, kurios bus tikra vitaminų bomba. Paruošti tokias trąšas nebus sudėtinga, o rezultatas tikrai pranoks lūkesčius.
Vaistas pageltusiems agurkų lapams
Tikrai neverta jaudintis, kad prarasite derlių. Jei jau pasirodė pageltę lapai, tiesiog nuskinkite juos ir imkitės prevencinių priemonių, kad jūsų agurkai būtų stipresni. Papasakosime jums apie trąšas, kurios pamaitins agurkus. Štai – trąšų paruošimo instrukcija: 3 litruose vandens ištirpinkite žiupsnelį kalio permanganato, įpilkite stiklinę pieno ir gerai išmaišykite. Pasirinktinai galite pridėti 10 lašų jodo. Dėl pastarojo ingrediento tręšimas duos dar geresnių rezultatų. Kai tirpalas bus paruoštas, nupilkite 0,5 litro trąšų, įdėkite šaukštą sodos ir išmaišykite. Sumaišykite abu mišinius. Stiklinę šios priemonės atskieskite 5 litrais vandens. Paruoštą priemonę purkškite ant agurkų. Šią procedūrą pakartokite po 3 savaičių.