Norint užauginti gausų pomidorų derlių, svarbu pasirinkti tinkamą laiką jų sėjai. Sėti pomidorų sėklas daigams 2025 m. vasarį – puikus sprendimas, siekiant užtikrinti stiprių ir sveikų daigų vystymąsi. Tinkamai parinktos sėjos datos ir priežiūros rekomendacijos padės jums gauti kokybišką derlių, kuris džiugins visą sezoną.
Pomidorų daigų auginimas – sudėtingas procesas, reikalaujantis daug laiko ir pastangų, norint pasiekti gerą derlių. Optimalus sėjos laikotarpis 2025 metais – vasaris, o konkrečios datos priklauso nuo pomidorų veislės nokimo laiko.
Ankstyvai nokstančios pomidorų veislės užauga maždaug per 105 dienas, vidutinio ankstyvumo veislės – per 120 dienų, o vėlyvosios gali reikėti iki 140 dienų. Taigi, kuo ilgesnis nokimo laikotarpis, tuo anksčiau reikia sėti daigus.
Vidutinio ankstyvumo pomidorų veislės yra itin populiarios tarp daržininkų, todėl jas geriausia sėti antroje vasario pusėje, nuo 15 iki 20 dienos. Tai idealus laikotarpis, kad daigai turėtų pakankamai laiko pilnam vystymuisi.
Pagal mėnulio sėjos kalendorių, šios veislės pomidorai auga apie 55–65 dienas, todėl jau gegužės viduryje juos galima sodinti į atvirą gruntą.
Patyrę daržininkai pataria vidutinio ankstyvumo ir vėlyvąsias pomidorų veisles sėti būtent žiemą, nes jos gerai prisitaiko prie šaltų mėnesių ir pradeda aktyviai augti atšilus pavasario orams.
Vėlyvąsias pomidorų veisles rekomenduojama sėti apie vasario 15 dieną, o po 75 dienų persodinti jas į atvirą gruntą. Svarbu tinkamai prižiūrėti daigus, nes per didelis laistymas gali sukelti šaknų puvinį, o drėgmės trūkumas – sulėtinti augimą.
Pasėjus sėklas nereikėtų jų laistyti iki pirmųjų daigų pasirodymo. Pirmasis laistymas atliekamas penktą dieną nuo daigų išdygimo. Per kitas dvi savaites dirvožemį reikėtų drėkinti reguliariai, priklausomai nuo jo išdžiūvimo, apytiksliai tris kartus per savaitę.
Persodinus pomidorus, juos rekomenduojama laistyti pagal poreikį, dažniausiai kartą per savaitę. Dirvožemis turėtų būti drėgnas, bet ne perlaistytas. Jei lapai praranda elastingumą ir svyra, tai ženklas, kad trūksta drėgmės – tokiu atveju palaistykite saikingai, kad išvengtumėte šaknų puvinio.
Šaltinis tsn.ua
Esu Jovita, viena iš laikas.lt straipsnių autorių. Jau nuo mažens mėgstu gaminti ir džiaugiuosi, kad mama leido eksperimentuoti virtuvėje. Mėgstamiausi patiekalai, be abejonės, desertai. Taip pat mėgstu „suktis” namuose, tad skaitytojams stengiuosi pateikti ne tik įdomių receptų, bet ir naudingų patarimų namų ruošoje.