Šią elementarią higienos priemonę naudojame kiekvieną dieną. Vis dėlto, be nešvarumų šalinimo, muilas turi ir dar vieną privalumą. Sužinokite, kuo jis gali būti naudingas sode.
Muilas gali padėti efektyviai atbaidyti kenkėjus. Jums tikrai nebūtina išleisti krūvas pinigų chemikalams, nes yra kur kas paprastesnis sprendimas.
Muilas – efektyvi vabzdžius atbaidanti priemonė
Nors gabalinis muilas pastaraisiais metais prarado savo populiarumą, tačiau dalis žmonių vis dar mieliau renkasi ne prausimosi putas ar gelius, bet įprastą muilą. Paskutiniu metu muilas vis dažniau naudojamas ne tik prausimuisi, bet taip pat ir vabzdžių atbaidymui. Pasirodo, šis kenkėjų atbaidymo būdas yra labai veiksmingas. Vabzdžiai, pajutę muilo kvapą, įprastai pasirenka kitą kryptį. Maža to, muilas gali nužudyti vabzdžius, todėl ši priemonė gali padėti atsikratyti įvairių kenkėjų.
Kodėl sode rekomenduojama naudoti muilą?
Muilas ne tik naikina kenkėjus, bet, svarbiausia, atbaido juos nuo daržovių, vaisių ir gėlių. Muile esančios medžiagos labai dirgina vabzdžius. Verta paminėti, kad šis vabzdžių atbaidymo būdas yra ekologiškas ir pigus, todėl jums tikrai nereikia leisti pinigų stiprioms cheminėms medžiagoms. Be to, ši naminė priemonė tikrai nepakenks augalams, gyvūnams ir vaikams. Muilas gali būti naudojamas labai įvairiai, tačiau geriausia tiesiog įdėti muilo gabalėlį į medžiaginį maišelį ir jį pakabinti sode.
Muilo naudojimas sode
Atbaidančios priemonės paruošimui reikės kelių medžiaginių maišelių, muilo, peilio, adatos su siūlu ir žirklių. Maišelius geriausia rinktis iš tinklinės medžiagos, nes tuomet muilas skleis stipresnį kvapą. Pirmiausia supjaustykite muilą mažesniais gabalėliais ir sudėkite į maišelius. Dabar tereikia susiūti tinklelį adata ir siūlu. Pabaigoje belieka paruoštus maišelius pakabinti tose vietose, kur dažniausiai matote vabzdžių. Taip pat galite pakabinti maišelį su muilu ant įsmeigto į žemę medinio kuoliuko.