Braškės yra mūsų sodo karalienės. Mūsų uogos būna didelės ir prinokusios, o malonus skonis gardžiai saldus. Visi kaimynai klausinėja, kokia jų auginimo paslaptis. Tad norėčiau ir jums papasakoti. Braškių tręšimas turi būti teisingas ir atsakingas, kad užaugintumėte puikų derlių. Aš tai darau keturis kartus per metus ir yra keletas trąšų variantų.
Braškių tręšimas, kad pavasarį būtų gausus derlius
Ne kiekvienas sodybos savininkas ar sodininkas gali pasigirti palankiu dirvožemiu. Kartais dėl derliaus tenka pasistengti ir įdėti daug darbo. Tam ir skirtos trąšos. Tad dabar pakalbėsime apie braškes.
Pirmą kartą apie braškių tręšimą, kad užaugintų didelį derlių, reikėtų pagalvoti jau pavasarį. Tai malonus metas pirmosioms išvykoms į kaimą nutirpus sniegui. Šiuo laikotarpiu tręšiama tam, kad būtų skatinamas jaunų ūglių ir naujų lapų augimas. Tam jums puikiai padės azoto trąšos.
Galite naudoti sudėtines mineralines trąšas. Norėdami tai padaryti, praskieskite 1 valgomąjį šaukštą nitrofoskos trąšas su 10 litrų vandens. Organinės trąšos, pavyzdžiui, karvių mėšlas arba vištų mėšlas, taip pat yra geras pasirinkimas. Karvių mėšlo ir vandens santykis turėtų būti 1 : 10, o vištų mėšlo – 1 : 12.
Kiekvieną braškių krūmą reikia palaistyti skystomis trąšomis. Tūris priklauso nuo braškių krūmo dydžio. Paprastai pakanka 0,5-1 litro.
Antrasis braškių tręšimas siekiant didesnio braškių derliaus
Kai braškių krūmai pradeda formuoti pumpurus ir nokinti uogas, nepakenks jas patręšti. Naudokite kalio nitratą, medžio pelenus arba paukščių mėšlą, praskiestą vandeniu. Beje, tuo metu taip pat svarbu nepamiršti apdoroti braškių mikroelementų kompleksu. 10 litrų vandens praskieskite žiupsneliu boro rūgšties.
Trečiasis tręšimas
Trečiasis braškių tręšimas atliekamas vasarą, per patį vegetacijos įkarštį. Galima pagalvoti: kam tręšti, jei braškės jau nuskintos? Patyrę augintojai žino, kad šiuo metu pradeda formuotis naujos šaknys ir žiediniai pumpurai. Todėl būtent nuo jų priklauso kito sezono derlius.
Nuėmę derlių, pašalinkite nuo krūmo senus ar pažeistus lapus. Tręšimui reikės organinių ir mineralinių trąšų mišinio. Jam paruošti reikės 10 litrų vandens. Praskieskite jį 2 valgomuosius šaukštus nitrofoska trąšomis ir 1 stikline pelenų.
Rugpjūčio pradžioje braškes galima tręšti karbamido tirpalu – 30 gramų 10 litrų vandens. Tai užtikrins, kad kitą sezoną turėsite daugiau žiedinių pumpurų.
Rudeninis braškių tręšimas siekiant didesnio derliaus
Paskutinį kartą braškės tręšiamos rugsėjo viduryje, kai orai šilti ir sausi. Tuo metu braškės ruošiasi artėjančiai žiemai.
Rudeninio tręšimo receptai:
- 1 dalis humuso + 1/2 stiklinės pelenų 10 dalių vandens
- 1 dalis karvių mėšlo 10 dalių vandens + 2 šaukštai superfosfato + 1 stiklinė pelenų
- 2 dalys nitrofoska trąšų, 30 g kalio sulfato ir 1 stiklinė pelenų 10 litrų vandens.
Be to, norintiems užauginti gausų derlių ir laikytis ekologinio ūkininkavimo su mulčiavimo taisyklių, rekomenduojame braškes tręšti biohumuso užpilu. Tai reikėtų daryti keturis kartus per sezoną.
Linkime gero sodininkystės sezono ir gausaus braškių derliaus!