Česnakams keliami tam tikri reikalavimai, ypač dirvožemio kokybei, tačiau norint išauginti juos sveikus ir aromatingus, verta reikalavimų laikytis. Sužinokite, kaip auginti česnakus, kad jų skiltelės būtų milžiniško dydžio. Tereikia pasinaudoti šia paprasta gudrybe.
Česnakai turi antibakterinių ir antivirusinių savybių, todėl gali būti naudojami imunitetui stiprinti ir infekcijoms gydyti. Reguliarus česnakų valgymas apsaugo nuo erkių. Ne mažiau svarbu ir tai, kad jų savitas skonis ir aromatas puikiai papildo daugelio patiekalų skonį. Patiems auginti česnakus nėra labai sudėtinga, tačiau norint pasiekti gerų rezultatų, reikia laikytis specialių reikalavimų. Yra paprasta gudrybė, dėl kurios česnakai atrodys išskirtinai gražiai.
Kokių sąlygų reikia česnakams?
Česnakų skilteles sodinkite eilėmis 20-25 cm atstumu viena nuo kitos. Tarp jų palikite maždaug 7 cm tarpus. Česnakai prisitaiko prie skirtingų klimato ir dirvožemio sąlygų, tačiau ne visada užauga tokie dideli. Žinoma, jų dydis, be kita ko, priklauso nuo veislės, tačiau dėl dirvožemio kokybės jie gali būti stambesni arba ne tokie stambūs. Kad pasiektumėte geriausius rezultatus, sodinkite juos purioje, humusingoje ir drėgnoje dirvoje. Jei jūsų sode tokių sąlygų nėra, nesijaudinkite. Yra paprasta gudrybė, kuri leis jums užauginti didžiules česnakų galvas, nepaisant to, kad neturite pačios geriausios dirvos.
Kaip auginti česnakus, kad jie būtų dideli?
Kaip jau minėjome, česnakams geriausiai tinka puri, minkšta dirva, kurioje besivystančios galvutės gauna vandens ir gali laisvai augti. Blogiausias galimas variantas – sunki dirva, kurios viršutiniame sluoksnyje gali susidaryti pluta. Mūsų triukas leidžia panaikinti neigiamą tokios dirvos poveikį česnakams. Jums tereikia padaryti tik vieną dalyką, kuris suteiks česnakams geresnę prieigą prie oro ir vandens. Išpurenkite dirvą tarp česnakų eilių. Tada lysves mulčiuokite šiaudais. Pakanka 2-3 cm storio mulčio sluoksnio.
Kaip naudojamas šiaudų mulčias?
Šiaudai apsaugo dirvožemį nuo išdžiūvimo ir kietos plutos, pro kurią nesiskverbia vanduo, susidarymo. Taip paprastai nutinka, kai lauko temperatūra pasiekia daugiau kaip 20 laipsnių Celsijaus. Naudojant mulčią tokios situacijos galima išvengti. Be to, jis palaiko dirvos purumą ir ilgiau išlaiko drėgmę (vanduo iš jos neišgaruoja). Tai leidžia sumažinti česnakų laistymo dažnį. O kai apačioje esantys šiaudai pradeda irti, pasėlis gauna natūralių trąšų. Tokiomis sąlygomis česnakų galvutės pasieks didžiausią įmanomą dydį.