Šeštadienis, 26 balandžio, 2025

Naujausi

Augalas, kurio erkės nekenčia! Jei pasodinsite jį sode, tai veiksmingai jas atbaidys

Jei žiema nebūna labai šalta ir žemė greitai atitirpsta, tada gali pagausėti įvairių vabzdžių ir voragyvių, tokių kaip uodai, musės, kandys ir…tiesiog erkės, skaičius. Šis augalas efektyviai atbaido vabzdžius ir voragyvius, todėl jei turite jo savo sode, jų bus mažiau.

Iš džiovintų gėlių galima gaminti puokštes, taip pat gali būti naudojami kvapų maišeliai vabzdžiams ir voragyviams atbaidyti. Jo gražūs geltoni žiedai labai gražiai atrodo džiovintose puokštėse, o jų kvapas gąsdina kandis, erkes, uodus ir muses.

Jam nereikia jokių ypatingų sąlygų, jis visur auga kaip piktžolė. Tai greitai besiplečiantis augalas ir jo auginimą gėlyne reiktų kontroliuoti. Bet jam nereikia jokios priežiūros – net žiemą. Pakanka jį pasodinti, padalijant suaugusio augalo gumbą

Galima nusipirkti ir sėklų. Jei sėsite jas pavasarį, tai tais pačiais metais bus galima mėgautis gražiais geltonais žiedais.

Daugybė vabzdžių ir erkių bus išgąsdinti. Jame yra aktyvių medžiagų, kurios atgraso erkes ir kitus parazitus bei naikina bakterijas, virusus ir grybelius.

Bitkrėslė yra vaistinis augalas, bet nuodingas. Bitkrėslės naudojamos daugelyje medicininių preparatų, skirtų tiek vidiniam, tiek išoriniam panaudojimui, taip pat augalinėje medicinoje. Tačiau ji neturėtų būti vartojama dėl tujono, kuris mums per daug gali būti nuodingas.

Tirpalas iš bitkrėslės purškalui

3 šaukštus džiovintų žolelių (lapų, stiebų, žiedų) užpilkite 2 puodeliais verdančio vandens ir uždengę pavirkite 30 minučių. Atvėsus supilkite  į buteliuką su purškikliu. Tokiu būdu mes turėsime paruoštą purškalą. Geriausia pasidaryti jį šviežią prieš suplanuotą pasisėdėjimą po atviru dangumi.

Naudingas patarimas: kaip naudoti bitkrėslę sode

Norėdami maksimaliai išnaudoti bitkrėslės apsaugines savybes, pasodinkite šį augalą šalia įėjimų į namus arba sodo poilsio zonose. Bitkrėslės kvapas sukurs natūralią „apsauginę uždangą“, kuri padės sumažinti vabzdžių ir erkių aktyvumą šiose vietose. Taip pat verta reguliariai skinti džiovintus žiedus ir laikyti juos audinio maišeliuose namuose — pavyzdžiui, spintose ar sandėliukuose, kad atbaidytumėte kandis ir kitus kenkėjus. Svarbu nepamiršti periodiškai atnaujinti tiek purškalo, tiek džiovintų žiedų maišelius, kad efektas išliktų stiprus visą sezoną.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---