Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Atnaujinsite rožių krūmą vos su keliais šaukštais sodos

Patyrę sodininkai žino, kaip svarbu vasarą prižiūrėti rožes. Rugpjūtį reikia pradėti ruoštis šaltam orui. Po to kitais metais rožių krūmas džiugins jūsų akis dar gausesniu žydėjimu. Ir nėra ką pridurti apie neįtikėtiną aromatą, sklindantį po visą sodą!

rožių

Šiandien paruošėme jums instrukciją, kaip pasirūpinti rožėmis vasaros pabaigoje. Jūsų laukia išsami instrukcija, kaip tinkamai paruošti kvepiantį augalą žiemai. Ir straipsnio pabaigoje mes jums pasakysime, kokia yra vešlaus rožės žydėjimo paslaptis.

ROŽIŲ PRIEŽIŪRA

Žiedų pašalinimas

Stebėkite gėlių krūmų būklę. Kai tik pastebėsite vystančius žiedus, būtinai juos nupjaukite. Sutikite, apvytę pumpurai ir byrantys žiedlapiai atrodo labai negražiai. Nupjaukite ūglį virš pirmojo lapo. Tačiau palikite nedidelę kotelio dalį nepažeistą. Toliau apžiūrėkite krūmą. Bet kokias silpnas, nudžiūvusias ar aplūžusias šakas taip pat geriausia nugenėti.

Laistymas ir tręšimas

Nepamirškite reguliariai laistyti krūmų. Tačiau stebėkite orą: jei jūsų vietovėje dažnai lyja, to pakanka rožėms. Be to, gėlėms reikia papildomos priežiūros. Kalio ir fosforo trąšos puikiai tinka rožėms. Pirmuoju atveju galite naudoti pelenų infuziją, o antruoju – superfosfatą.

rožių

Norėdami paruošti trąšas, naudokite 1 šaukštą pelenų 1 litrui vandens. Ir atskieskite superfosfatą, vadovaudamiesi instrukcijomis ant pakuotės. Abi trąšas reikia palaikyti 1–2 dienas. Tada jos yra paruoštos naudoti. Į laistytuvą įpilkite 1 litrą trąšų ir palaistykite visus rožių krūmus. Be to, būna paruoštų kompleksinių trąšų, kuriose yra azoto, fosforo ir kalio.

Apsauga nuo amarų

Dažnai gėlių krūmus užpuola amarai. Jei jų nėra daug, paprastas vanduo su skalbimo muilu gali išgelbėti situaciją. Paruoškite muiluotą tirpalą ir nupurkškite juo visus ūglius, sunaikindami amarus.

Jei ant lapų matote juodus taškelius, atėjo laikas rimtesnėms kovos priemonėms. Tiks produktai, kuriuos galima nusipirkti specializuotose parduotuvėse. Kad dar kartą nesusidurtumėte su amarais, geriausia profilaktiškai apdoroti augalus prevencinėmis priemonėmis.

Ūglių pašalinimas

Sistemingai apžiūrėkite rožių krūmus. Kartais atsitinka taip, kad prie šaknų atsiranda kitų augalų ūgliai. Jei taip atsitiks, nedelsdami pašalinkite juos. Priešingu atveju svetimas augalas gali sunaikinti jūsų gėlių krūmą.

rožių

Kaip paskatinti gausų žydėjimą?

1. Rožės padėkos jums ir suteiks gausų žydėjimą, jei gerai paruošite dirvą. Pirmiausia iškaskite norimo dydžio duobę. Apačioje suberkite maždaug 5 cm humuso sluoksnį. Tada sumaišykite iškastą žemę su superfosfatu, humusu ir kalio druska. Gautą mišinį suberkite į duobę ir palaistykite vandeniu. Belieka po 2 savaičių pasodinti gėlių daigus į paruoštą dirvą.

2. Atminkite, kad mineralinės ir organinės trąšos turi būti subalansuotos. Organinės medžiagos turi būti naudojamos tik skystoje formoje. Pavyzdžiui, sausas mėšlas tiesiog nudegins gėlių šaknis. Toks tręšimas bus ypač blogas sodinukams.

3. Norėdami pasiekti gausų žydėjimą, nepamirškite apie tręšimą. Geriausia purkšti krūmus purkštuvu. Ir tai verta padaryti vakare šiltu, bet debesuotu oru. Dėl to maistinės medžiagos palaipsniui įsigers į lapus.

4. Rožė yra drėgmę mėgstantis augalas. Todėl svarbu ne tik laiku laistyti krūmus, bet ir išlaikyti drėgmę šaknyse. Tam tinka mulčiavimas iki 7 cm storio sluoksniu.

rožių

5. Patarimas, kuris praverčia, jei tik planuojate sodinti rožes. Šios gėlės labai mėgsta šviesą. Todėl atidžiai pasirinkite vietą. Kuo šiltesnė ir labiau saulėta vieta, tuo nuostabesni ir gausesni bus žiedai.

6. Soda geriausiai kovoja su grybelinėmis ligomis. Šaukštą sodos praskieskite 3 litrais šilto vandens ir šiuo skysčiu nupurkškite augalus. Vanduo turi visiškai padengti augalą ir subėgti į dirvą.

7. Pienas yra labai naudingas augalams. Kai kurios šeimininkės švirkštu suleidžia pieną tiesiai į augalo stiebą. Praskiestą pieną galima purkšti ant šaknų ir lapų. Būtinai praskieskite pieną ir nenaudokite jo per dažnai.

8. Varinės monetos apsaugo nuo grybelio dauginimosi. Užkaskite keletą monetų žemėje aplink augalą, o varis sunaikins grybelių sporas.

Būtinai įtraukite rožių priežiūrą į savo sodo priežiūros rutiną. Ir jau netrukus pastebėsite rezultatą. Tikimės, kad mūsų patarimai padės jums sulaukti daug rožių žiedų.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---