Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Apsaugokite agurkus nuo ligų ir sustabdykite lapų geltonavimą!

Agurkai yra jautrūs įvairioms ligoms, o agurkų ligos yra dažna problema.

Priklausomai nuo vietovės ir klimato, vyrauja tam tikros ligos. Pavyzdžiui, tai gali būti rudoji dėmėtligė (kladosporiozė), miltligė ir kt.

Šiame straipsnyje sužinosite, kaip apsaugoti agurkus, naudodamiesi „YouTube” kanalo patarimais. Jei liga jau pasireiškė, augalą bus gana sunku gydyti, ypač vėlyvoje ligos stadijoje. Jei pastebėjote sergančius, pageltusius ar balkšvus lapus, svarbu juos kuo greičiau pašalinti, kad liga neplistų. Tuomet augalus reikėtų gydyti, pavyzdžiui, tokiu elementariu ir paprastu būdu.

Jums reikės:

  • 1 valgomojo šaukšto vandenilio peroksido (3%)
  • 1 l vandens

Procedūros eiga:

Vandenilio peroksidas yra antiseptikas, galintis slopinti ligų vystymąsi.

Tirpalui paruošti naudokite litrą kambario temperatūros vandens ir į jį įmaišykite valgomąjį šaukštą vandenilio peroksido.

Kruopščiai išmaišykite. Supilkite į purkštuvą.

Iškart po paruošimo apipurkškite lapus. Ypač kruopščiai apipurkškite krūmų apatinę dalį ir dirvą. Būtent čia pradeda vystytis patogenai.

Šią procedūrą atlikite vakare, kad lapai nenudegtų nuo stiprių saulės spindulių. Žinoma, šis gydymas geriau veikia kaip prevencija, nes sergančius augalus gydyti jau šiek tiek sunkiau. Prevenciškai šiuo tirpalu agurkų lapus apipurkškite kartą per 7-10 dienų.

Geriausia lapų geltonavimo prevencija

Agurkų ar pomidorų lapų miltligė – kasmetinė daugelio sodininkų bėda. Tačiau yra paprastas būdas užkirsti kelią šiam košmarui, kuris greitai išplinta po visą daržą. Puikus sprendimas – paprastas pienas! Taip, perskaitėte teisingai, apipurškimas pienu yra tokia pat veiksminga priemonė nuo miltligės, kaip ir brangūs parduotuvėje pirkti fungicidai.

Tiesą sakant, tai jau ne naujiena, nes apie pieno purškalo poveikį sodo augalams nuo grybelio pirmą kartą pranešė Kanados mokslininkai, atlikę tyrimus beveik prieš 50 metų.

Kaip tai padaryti?

Tereikia paprasto pieno ir vandens, sumaišytų santykiu 40% pieno ir 60% vandens (jei grybelio pavojus didesnis arba jei pasirodė pirmieji pelėsio požymiai, galite naudoti labiau koncentruotus tirpalus). Tačiau profilaktiškai pakanka ir 30% pieno ir 70% vandens mišinio. Nesvarbu, ar naudojate liesą, ar nenugriebtą pieną. Augalus gali apsaugoti ne pieno riebalai, o piene esantis specifinis baltymas, kuris gali sudaryti apsauginį sluoksnį ant lapų.

Purškiamas pienas geriausiai apsaugo agurkus, moliūgus ir pomidorus nuo grybelinių infekcijų. Augalų lapus rekomenduojama purkšti kartą per 10 dienų. Purkškite ant abiejų lapų pusių, o geriausių rezultatų pasieksite, jei purkšite anksti vakare, saulėtą ir šiltą dieną.

Sėkmės!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---