Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

10 pigių ir prieinamų priemonių, kurios sode daro stebuklus!

Sužinokite, kaip galima naudingai sode panaudoti lengvai prieinamas vaistines priemones!

1. Boro rūgštis

Tai labai reikalinga priemonė sode ir darže. Jei cukinijos ar cukinijų vaisiai pūna, jei šiltnamyje pomidorai patiria stresą dėl šilumos, jei ant agurkų yra nedaug žiedų, sumaišykite boro rūgšties tirpalą ir apipurkškite augalus.

Receptas: kruopščiai sumaišykite 2 g boro rūgšties su 500 ml karšto vandens ir įpilkite iki 10 litrų saulės pašildyto vandens.

2. Gliukozė ir vitaminas B1

Galima pridėti į trąšas, ypač vertinga kambariniams augalams. 5 litrams vandens reikia 5 ml gliukozės ir 1 ml B1 vitamino. Laistykite 5-6 kartus su 2 savaičių pertrauka ir jūsų augalai padėkos vešliai augdami ir gausiai žydėdami.

3. Ūkinis muilas

Su muilo tirpalu vandenyje liekite žalialapes daržoves ir gėlių sodinukus, jei juos apstojo amaras (150 g muilo 10 litrų vandens). Taip pat šiuo muilu verta plauti gėlių vazonus ir įvairius įrankius. Be to, toks muilinis vanduo gali būti saugiai naudojamas medžių ir krūmų laistymui.

4. Druska

Tirpalą (100 g druskos 10 litrų vandenyje) galima naudoti kaip trąšas, tačiau lieti griežtai po burokėlių šaknimis mėnesį iki derliaus nuėmimo. Taip pat galima lieti griežtai po svogūnų šaknimis, jei kyla grėsmė, kad svogūnų galvos bus pažeistos (pusė puodelio iki 10 litrų vandens).

5. Garstyčių milteliai

Jie tinka ne tik valyti šiltnamio stiklą ar stiklinius indus, kuriuose buvo auginami augalai. Jie padeda atsikratyti augalus užpuolusių šliužų.

100 g miltelių ištirpinkite 10 l vandens, palikite 2 dienas, uždenkite, paskui praskieskite vandeniu ir įdėkite 40 g muilo. Šis tirpalas turi didelį poveikį nuo amarų, erkučių ir tripsų, kurie užpuola kopūstus, šakninius augalus ir gėles.

6. Soda

Receptas yra paprastas. Ištirpinkite 1 šaukštą sodos 4 litruose vandens, įpilkite pusę šaukštelio skysto muilo ir apipurkškite augalus kartą per savaitę.

Agurkai paprastai purškiami stipresniu tirpalu – šaukštelis sodos 1-3 litrų vandens. Tai darykite augalų ligų prevencijai.

Kad vynuogės buvo saldžios, apipurkškite lapus su tirpalu: 75 g sodos 10 litrų vandens.

7. Kalio hidratas ir siera

Jie puikiai tinka apsaugoti žoleles nuo kenkėjų ir ligų, nes jie pasižymi kenkėjų atbaidymo savybėmis.

8. Farmacinis jodas

Puiki priemonė apipurkšti braškes prieš žydėjimą. Jis skatina aktyvų braškių augimą ir apsaugo nuo ligų. Receptas yra toks: 5-10 lašų jodo 10 litrų vandens.

9. Briliantinė žaluma

Jei pažeidžiama, pvz., moliūgų žievelė, ji padės greitai žaizdą išgydyti ir vėliau nekils problemų saugant vaisių per žiemą.

10. Kalio permanganatas

Kalio permanganato tirpalas (2 arbatiniai šaukšteliai 10-čiai litrų vandens) padės apsaugoti braškes nuo šaknų pažeidimo. Purkškite po žydėjimo.

Tokiame tirpale galima pamirkyti bulves, kad atsikratytumėte kirminų, ir tik tada atidėti saugoti kaip sėklas.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---