Įvairios gudrybės gali padėti ne tik paprasčiau atlikti įvairius darbus: jos taip pat gali padidinti derlių. Tikimės, kad šie 10 patarimų jums bus tikrai naudingi.
1. Jūros dumblių trąšos
Jūros dumblių trąšos yra tinkamos daugumai augalų. 3 valgomuosius šaukštus jūros dumblių užpilkite 10 l vandens. Šiomis trąšomis naudinga palaistyti augalus prieš juos sodinant.
2. Sėklų kokybės testas
Jei turite senų sėklų pakuočių ir nežinote, ar sėklos vis dar tinkamos naudoti, atlikite šį testą.
Į dėžutę su dangteliu įtieskite gabalėlį drėgno popierinio rankšluosčio ir įdėkite keletą sėklų – užtenka maždaug 5.
Uždarykite indelį ir palikite kelias dienas pastovėti. Jei sėklos sudygsta po 7-10 dienų, galite drąsiai jas sėti savo sode.
3. Skylės plastikiniuose vazonuose
Kiekvieno vazonėlio apačioje turi būti skylutės, pro kurias galėtų nutekėti vandens perteklius. Jei jų nėra, skylutes galite padaryti grąžtu ar lituokliu.
4. Aspirino magija
Aspirinas padeda apsaugoti pomidorus nuo įvairių ligų. 250–500 mg šio vaisto ištirpinkite 5 litruose vandens. Gauti tirpalu laistykite pomidorus (būtinai apliekite ir jų lapus).
Dėmesio! Jei patys dėl tam tikrų priežasčių negalite vartoti aspirino, jo nenaudokite ir pomidorų laistymui.
5. Kiaušinių lukštai
Kiaušinių lukštai yra labai vertingas kalcio šaltinis, todėl jais galima praturtinti kompostą.
Kiaušinių lukštus sutrinkite trintuvu ir suberkite į kompostą.
6. Epsom druska
Epsom druska praverčia auginant paprikas, pomidorus ir baklažanus. Dirvoje neretai stinga magnio ir sieros, todėl Epsom druska gali praturtinti dirvą. 5 litruose vandens ištirpinkite du arbatinius šaukštelius Epsom druskos, ir šiuo tirpalu laistykite daržoves.
7. Vijoklinių augalų atrama
Jei neturite vijokliniams augalams skirtų grotelių, atramą galite paruošti iš 3 lentjuosčių, kaiščių ar pagaliukų, kuriuos tereikės surišti juostele. Tokia atrama puikiai tiks žirniams ar kitiems vijokliniams augalams.
8. Žiediniai kopūstai
Auginate žiedinius kopūstus ir norite, kad jie būtų sniego baltumo? Jei taip, pasistenkite juos apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių (žiedinius kopūstus galite tiesiog apdengti lapais).
9. Augalų žymekliai
Jei augalų ženklinimui naudojate tam skirtas plokšteles, tikėtina, kad ant jų rašote vandeniui atspariu žymekliu. Deja, nuplauti užrašus gali būti tikrai nelengva, tačiau su šia užduotimi susidorosite paprasčiau, jei naudosite alkoholį.
10. Lapų kompostavimas
Jei norite, kad lapai suirtų greičiau, juos suberkite į vieną vietą, ir kelis kartus pervažiuokite žoliapjove.
Visą svarbiausią informaciją galite peržiūrėti šiame vaizdo įraše: