Zodiako ženklų kūrimas laikomas išskirtiniu senovės Kinijos almanachistų mokslininkų indėliu į šiuolaikinį pasaulį.
UNESCO 2016 m. pripažino nematerialaus kultūros paveldo objektu tiek senovėje, tiek naujaisiais laikais kinų naudojamą sistemą.
horoskopas" width="1200" height="800" />
Archeologinis radinys Taosi kaime, Ksiangfeno apskrityje, Šansi provincijoje įrodė, kad Zodiako sistema egzistavo ir maždaug prieš 4000 metų.
„Kasimo darbai Taosi vietoje prasidėjo praėjusio amžiaus 5 dešimtmetyje ir tęsiasi iki šiol“, – sakė vienas iš archeologų Gao Jiangtao, prisijungęs prie tyrimų prieš tris dešimtmečius.
Gao pripažino, kad vienas iš svarbių atradimų buvo 13 iš žemės kyšančių kolonų.
„Iš pradžių mes nežinojome kolonų funkcijų“, – sakė archeologas ir pridūrė: „Tačiau po daugelio metų stebėdami kolonų projekciją po saule supratome, kad čia yra senovės observatorija. O kolonos buvo naudojamos saulės spindulio kampui matuoti ir 24 metų Zodiako terminams nustatyti“.
Gao teigė, kad 24 Zodiako ženklai vis dar naudojami Kinijos žemės ūkyje. Pažymima, kad tradicinis kinų žemės ūkio kalendorius yra glaudžiai susijęs su garsiuoju mėnulio kalendoriumi. Vietoj mėnesių šis kalendorius yra padalintas į 24 dalis, į dviejų savaičių segmentus, dar žinomus kaip „Saulės sąlygos“.
Kitas svarbus radinys buvo molio relikvijos su piktogramomis. Archeologai mano, kad tai buvo senovinis raštas, daugiau nei 500 metų senesnis už orakulus, užrašytus ant kaulų ir vėžlių kiautų, kurie buvo rasti Anyango mieste, Henano provincijoje. Šiandien Taosi yra pagrindinė istorinių ir kultūrinių ekskursijų vieta Šansi provincijoje.