Rupertas Elisas prieš kelerius metus nusipirko namą Kornvalyje. Prieš daugelį metų pastate buvo „Tehidy Minerals“ būstinė. Elisas taip pat sakė, kad name, kurį garsioji Basetų šeima pasistatė 1832 m., jautėsi keistai. Savaime užsidegančios šviesos, keisti garsai, paslaptingi žingsniai…
Paaiškėjo, kad šiame name buvo slaptas įėjimas į sandėlį. Elisas mano, kad tai vėlės padėjo jam jį atrasti.
Vyras pasakoja:
„Pasikalbėjęs su vietos gyventojais, ypač su šachtos kapitono, kuris čia gyveno ir dirbo, sūnumi, sužinojau daug istorinių faktų apie namą. Taip pat sužinojau, kad po juo yra požeminis sandėlis. Sandėlis buvo naudojamas šachtų žemėlapiams ir mineralams laikyti. Atnaujinant namą sandėlio durys buvo užmūrytos.
Susitikau su statybininkais, kurie 8-ajame dešimtmetyje renovavo namą, ir paklausiau: „Ar radote sandėlį?” Bet jie nesuprato, apie ką aš. Beveik savaitę, gal daugiau, beldžiau į sienas, kad sužinočiau, kur yra sandėlis.”
Vyras priduria:
„Manau, kad name yra vaiduoklių. Šiame name vyksta tiek daug keistų dalykų. Atrodo, kad ne aš pasirinkau namą, o jis mane.”
„Po to, kai atsikrausčiau, visada jaučiau, kad čia kažkas yra. Kiekvieną vakarą pabusdavau tam tikru laiku. Kelias dienas pas mane viešėjęs draugas sakė girdėjęs kažkieno žingsnius. Yra ir kitų dalykų, kurių negalima paaiškinti.“
„Viename kambaryje su savo mergina, kuri nė nenutuokė apie šį namą, analizavau Taro kortų interpretaciją. Staiga ji pasakė: „Tavo tėvo prosenelis tave stebi ir labai palaiko kiekvieną tavo veiksmą“. Netrukus po šio įvykio atradau sandėlio duris. Tada aš supratau, kad visi keisti įvykiai bandė atkreipti mano dėmesį būtent į tą sieną, už kurios slėpėsi durys. Kai paklausiau mamos, sužinojau, kad mano tėvo prosenelis Džekas Vilisas buvo šaltkalvis iš Bilstono. Argi ne keista?“
„Galbūt tai tik sutapimas, tačiau labai daug kas sutampa.“ – tęsia vyras. „Todėl manau, kad mano pareiga yra atkurti pirminę šio namo išvaizdą. Manau, kad to nori ir mano prosenelis.“
Iš pradžių sandėlis buvo suprojektuotas, kad būtų naudojamas kaip seifas. Štai kodėl jis paslėptas sienoje. Sandėlyje buvo kasyklų projekto brėžiniai, darbo užmokestis ir mineralai.
„Aš labai domiuosi istorija ir turiu daug archeologinės patirties. Aš tikiu, kad pavyks atkurti pirminę namo išvaizdą ir surasti slaptą lobį.“
Medžiagoje, užpildančioje sienas iš abiejų seifo pusių, yra daug turkio ir vario, o tai rodo, kad namo statybai buvo naudojamos tam tikros metalo atliekos. Panašu, kad dabartinis miegamasis buvo posėdžių kambarys, už kurio ąžuolinio stalo sėdėjo 20 darbuotojų.
„Pirmiausia restauruosiu parketo grindis. Šiuo metu šlifuoju 5000 plytelių, kad atkurčiau lydinio grindis.“