Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Vienerių metų mergaitė Batya buvo niekinama internete dėl savo išvaizdos

Kai gimė mažoji Batya, ji neturėjo didelių šansų išgyventi. Ji gimė su Spina Bifida, Pfeifferio ir Atnley Bixlerio sindromu, todėl ji tapo ne tik kurčia, bet ir akla. Todėl jai reikia pagalbos atliekant net tokias labai paprastas gyvybiškas funkcijas, kaip kvėpavimas. Tačiau tai nėra blogiausia – blogiausi yra visi kitų tėvų komentarai socialiniuose tinkluose apie Batya išvaizdą ir prigimtį.

„Jie teigė, kad turėjome jos atsikratyti,“ – Švedijos laikraščiui „Expressen“ sakė tėvas Naffi Goldmanas.

View this post on Instagram

A post shared by Racheli – Moyal Goldman (@racheligoldman)

Jau ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu gydytojai manė, kad mergaitė neišgyvens iki gimdymo, tačiau Batya buvo pasiryžusi išgyventi.

Iš karto po gimimo ji nustojo kvėpuoti ir buvo greitai perkelta į intensyviosios terapijos skyrių, kur sulaukė reikiamos pagalbos. Taip ji sugebėjo išgyventi. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad ne viskas buvo taip, kaip turėtų būti.

„Ji gimė su didesne galva nei įprastai, ir jos akys buvo išsipūtusios. Iš karto pamatėme, kad jos stuburas nėra tiesus. Supratome, kad mums bus labai sunku“, – sakė jos tėvas.

Tačiau tėvų meilė gimusiai dukrai buvo didesnė už visus galimus ir būsimus rūpesčius. Bet tam, ko jie sulaukė iš aplinkinių žmonių, jie toli gražu nebuvo pasiruošę. Ypač tada, kai jie internete paskelbė šeimos nuotraukas.

View this post on Instagram

A post shared by Racheli Moyal Goldman (@helpbatya)

Tada jie pamatė visokių komentarų – nuo grasinimų mirtimi iki neapykantos, o keli Batya pavadino „pabaisa“. Vienas net parašė taip: „Ar tikrai manote, kad yra teisinga palikti šią būtybę gyvą?“

„Kai po savo nuotraukomis pamatėme komentarus, buvome šokiruoti. Nemanėme, kad yra žmonių, kurie taip mano,“ – sakė tėvas.

„Jie rašė, kad turėtume ją nužudyti. Tai, ką jie rašė, yra baisu, tai tikrai be galo mus įskaudino.“

Laimei, Batya turi abu tėvus, kurie ją myli. Nuotraukos socialiniuose tinkluose rodo, kad jiems mažoji mergaitė yra princesė, kaip ir visi kiti vaikai savo tėvams.

View this post on Instagram

A post shared by Racheli – Moyal Goldman (@racheligoldman)

Funkofobija yra išankstinis nusistatymas prieš neįgalius ir fizinių iššūkių turinčius asmenis. Žmonės, turintys funkofobiją, taip pat turi neapykantą specialiam elgesiui su neįgaliaisiais ir nori juos pašalinti iš visuomenės.

Tarptautinis tyrimas rodo, kad neįgalieji turi didesnę riziką patirti smurtą, prievartą ir grasinimus nei kiti. Iki 49% apklaustų neįgaliųjų teigė, kad per pastaruosius metus jie buvo patyrę vieną ar kelis įžeidimus ar užpuolimus.

View this post on Instagram

A post shared by Racheli – Moyal Goldman (@racheligoldman)

Bet kokia smurto ir prievartos forma yra visiškai nepriimtina ir nepateisinama. Be to, tiesiogiai rekomenduoti vienerių metų mergaitės tėvams tiesiog ją nužudyti yra taip nepriimtina ir žiauru, kad tam net nėra žodžių.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---