Tai, kas įvyko, buvo žmogui nesuvokiamas įvykis. Išsekusi moteris kameroje mirė, kai buvo areštuota vietoje to, kad būtų paguldyta į ligoninę.
45 metų moteris, turinti bipolinį sutrikimą, 2017 metų gruodžio pabaigoje patyrė „psichozinį epizodą“. Ji įnirtingai puolė savo vyrą Reynaldo Rodriguezą. Negalėdamas susitvarkyti su jos netikėtu išpuoliu, vyras iškvietė pagalbą ir dispečerei pasakė, kad jo žmonai reikia gydytojo.
Reynaldo, kuris laisvai nekalba angliškai, per vertėją dispečeriui pasakė, kad jis skambina ne pranešti apie nusikaltimą, o skambina prašydamas suteikti žmonai medicininę pagalbą.
Nepaisant to, ką jis pasakė, policija atvyko dar prieš atvykstant greitajai pagalbai ir nedelsdama pradėjo savo darbą. Vietoj to, kad padėtų moteriai ar sulauktų medikų komandos, pareigūnai ją surakino antrankiais ir nusitempė į automobilį. Moters vyras protestavo ir bandė paaiškinti, kad jo žmona serga ir jai reikia priežiūros, o ne įkalinimo.
Damaris Rodriguezas buvo nuvežta į „SCORE“ kalėjimą (Singapūro reabilitacinių įmonių korporacija). Visų pirma, ji buvo nuvesta į laikino sulaikymo kamerą ir palikta ant grindų su maišu ant galvos. Netrukus, maždaug po 20 minučių, ji buvo perkelta į kamerą, kur ji pradėjo vaikščioti ratais.
Iš vaizdo medžiagos matyti, kad moteris kentėjo, tikriausiai vis dar patyrė haliucinacijas ir nežinojo, kas su ja vyksta. Ji blaškėsi po visą kamerą, verkė, vėmė ir išsirengė. Iš vaizdo įrašus stebėjusių pareigūnų nesulaukė jokios reakcijos. Be to, per keturias sulaikymo dienas moteris praktiškai visiškai nemiegojo. Ji net negavo nė stiklinės vandens! Iš vaizdo medžiagos matyti, kaip sulaikytoji desperatiškai bandė gerti iš kameros čiaupo.
Po 4 dienų, praleistų kameroje be maisto, vandens ar medicininės pagalbos, 45 metų amžiaus penkių vaikų mama mirė… Mirties priežastis buvo ketoacidozė, atsiradusi dėl nepakankamų maistinių medžiagų organizme. Tuomet organai ėmė badauti, o kūnas bando riebalus paversti ketoniniais kūnais.
Šeima negalėjo patikėti tuo, kas įvyko, ir iškėlė teisinį ieškinį kalėjimo įstaigai. Kol šeima ruošėsi teismui, jų advokatas peržiūrėjo Damaris kameros vaizdo medžiagą. Pareigūnai teigė, kad visos procedūros buvo atliktos teisingai, o sulaikytoji buvo maitinama ir stebima. Kai buvo pastebėta, kad moteris nebejuda, buvo pradėtos gaivinimo procedūros. Deja, kalinė neišgyveno ir buvo pripažinta mirusia. Pasak jų, moteris mirė natūraliai:
„Kaliniai, ypač sergantys sunkiomis psichinėmis ligomis, labai linkę į staigius, neišvengiamus širdies smūgius. Teismo medicinos ekspertas padarė išvadą, kad mirtis įvyko dėl natūralių priežasčių“.
Remiantis įstaigos pareiškimu, tyrimą dėl moters mirties atliko De Moineso policijos departamentas, kuris padarė išvadą, kad nebuvo įvykdyta jokia nusikalstama veikla, dėl kurios moteris galėjo mirti dėl išsekimo kameroje.
Visas moters buvimo kameroje laikas buvo užfiksuotas stebint vaizdo kameroms, kurios ir yra kalėjimo vadovybės įrodymų pagrindas. Buvo iškelta byla dėl kankinimo ir pilietinių teisių pažeidimo, susijusi su Alabamos kompanija „NaphCare of Birmingham“, kuri yra atsakinga už įstaigos medicininę priežiūrą.
Byla vis dar nagrinėjama, o velionės šeima praneša, kad ji nepasiduos.