Ketvirtasis „The Crown“ sezonas prasideda 1979 m. įvykiais. Netrukus paaiškėja, kad karališkoji šeima itin susirūpinusi asmeniniu princo Charleso gyvenimu. Įpėdinis per ilgai gyvena viengungišką gyvenimą. Vienas iš labiausiai susirūpinusių Velso princo ateitimi buvo jo prosenelis Louisas Mountbattenas, kurį artimieji vadino tiesiog Dickie. Birmos grafą Mountbatteną vaidina Charlesas Dance’as, o Charlesą – Joshas O’Connoras.
Lordas Louisas yra princo Philipo dėdė iš motinos pusės. Grafas Vindzorams pasirodė be galo reikšminga figūra – jis tapo antruoju Philipo tėvu. Charlesas lordą Mountbatteną pavadino „garbės seneliu“.
Princas Philipas už savo šeiminę padėtį skolingas lordui Louisui. Mokydamasis karo akademijoje jaunuolis visas atostogas ir savaitgalius praleisdavo Mountbatten namuose, kol atsitiktinai ėmė artimiau susipažinti su kitais savo giminaičiais – Vindzorais. Nuo šiol grafas turėjo tam tikrą įtaką santykiams karališkojoje šeimoje, tačiau ilgainiui lordas pradėjo labiau rūpintis ne Philipo, o Charleso likimu. Jis ėmėsi jį globoti. Pasak serialo autorių, Jos Didenybės vyras ėmė jausti pavydą, suprasdamas, kad grafo nuomonė Charlesui vaidina svarbesnį vaidmenį nei jo paties tėvo žodžiai. Philipas apkaltino Charlesą, kad jis tęsė romaną su Camilla ir vengė santuokos.
Vis dėlto, Louisui karūnos likimas rūpėjo ne mažiau nei Philipui. Jis davė „garbės anūkui“ patarimą – susirasti tinkamą nuotaką, „saldžią ir dorą“, kurią tauta įsimylėtų kaip Velso princesę, o vėliau – ir kaip karalienę. Nors Charlesas tam priešinosi, tačiau vėliau nutikę tragiški įvykiai privertė jį persigalvoti. Lordas Mountbattenas žuvo savo laive, kai ilsėjosi vasaros namuose Mullaghmore, Slaigo grafystėje, Airijoje. Airijos respublikonų armija susprogdino bombą. Valdovas mirė nuo žaizdų dar nepasiekęs kranto. Airijos respublikos armija nedelsdama prisiėmė atsakomybę už aukšto rango asmens nužudymą.
Mirus Louisui Mountbattenui, Velso princas gauna paskutinę žinią, kurioje „garbės senelis“ tikino Charlesą atlikti savo pareigą tautai ir karūnai. Jis priminė apie „ankstesnio Velso princo“ įpėdinį Edvardą VIII, kuris „dėl moters“ atvedė šalį į monarchinę krizę. Ar tikrai taip buvo, ar serialo rašytojai istorijai pridėjo dramatizmo? Pasak princo Charleso biografo Jonathano Dimbleby, įpėdinis ir grafas iš tiesų buvo labai artimi ir vadino vienas kitą „garbės anūku“ ir „garbės seneliu“. Prieš įvykius, lėmusius jo mirtį, lordas Mountbattenas pritarė Charleso romanui su Camilla Shand, tačiau turėjo kitokį supratimą apie būsimo karaliaus žmoną.
Tiesą sakant, „garbės senelis“ norėjo sutuokti Charlesą su jo anūke ledi Amanda Knatchbull. Jos kandidatūra patiko ir princui Philipui, kuriam mergina taip pat buvo giminaitė. Louisas Mountbattenas iki pat mirties norėjo supiršti Amandą ir Charlesą.
Privatus grafo sekretorius Johnas Barrattas situaciją apibūdino taip: „Mountbattenas žinojo, kad Camilla taps idealia Charleso meiluže, kol Amanda sulauks santuokinio amžiaus, todėl palaimino jų žydinčią meilę“. Vis dėlto, kai Charleso jausmai Camillai tapo tikrai intensyvūs, grafas įsikišo ir surengė Velso princui kelionę į laivyną, kad šis šiek tiek „atvėstų“. Princo jausmai nepasikeitė, tačiau susigėdusi panelė Shand suprato, kad jai nelemta ištekėti už įpėdinio, todėl susituokė su kitu vyru. Charleso širdis buvo sudaužyta.
Lordo Louiso Mountbatteno laidotuvės įvyko 1979 m. rugsėjo 5 d. ir buvo transliuojamos per televiziją. Velionio valia princas Charlesas per laidotuves perskaitė 107 psalmę. Žinoma, kad Charlesas vėliau pasipiršo ledi Amandai, tačiau mergina per teroro išpuolį neteko kelių šeimos narių ir nenorėjo tapti BCS dalimi. Ji atsisakė tekėti už princo, motyvuodama tuo, kad buvo per jauna tuoktis.
Tada Charlesas atkreipė dėmesį į merginą, kuri atitiko kriterijus, kuriuos buvo nustatęs „garbės senelis“. Jis prisiminė jauną merginą, kuri buvo „patraukli“, „neturėjo patirties su vyrais“ ir „galėjo atlikti karališkąsias pareigas“. Tai buvo Diana, jaunesnioji ledi Saros Spencer sesuo. Išradingoji Di susigundė potencialios karališkosios nuotakos vaidmeniu ir suskubo sukurti jausmą, kad puikiai supranta princą. Pirmas dalykas, apie kurį užsiminė ledi Spencer, buvo tai, kad ji geriau nei bet kas kitas supranta, koks vienišas yra Charlesas po lordo Luiso mirties.