87 metų vyras iš Australijos, duodamas savo kraujo, padėjo daugiau nei 2,4 mln. kūdikių. Kai Jamesui Christopheriui Harrisonui buvo 14 metų, jam buvo atlikta sudėtinga operacija ir jam reikėjo perpilti kraują, kad jis išgyventų. Kai 1954 m. jam sukako 18 metų, jis pradėjo duoti kraujo, kad atsilygintų už gautą pagalbą. Gydytojai netrukus išsiaiškino, kad jo kraujyje yra unikalus antikūnas.
Jamesas Harrisonas nėra tipiškas kraujo donoras. Jo kraujo plazmoje yra galingas antikūnas, vadinamas Anti-D, kuris naudojamas specialiam gydymui, apsaugančiam negimusius kūdikius nuo pavojingos būklės, vadinamos Rhesus D hemolizine liga (HDN). Ši liga gali sukelti persileidimus ir įvairias komplikacijas.
Prieš septintojo dešimtmečio atradimą dėl šios ligos Australijoje kasmet mirdavo tūkstančiai kūdikių. Mokslininkai nustatė, kad Rh neigiamų sušvirkštimas su mažu RhD imunoglobulino kiekiu gali užkirsti kelią HDN, nes tai neutralizuoja bet kokias Rh teigiamas kraujo ląsteles nepakenkiant kūdikiui.
Jamesas Harrisonas kraują aukoja daugiau nei 60 metų. Jis aukojo kraują net 1172 kartus. Kai jam buvo 81 metai, jis paaukojo kraujo paskutinį kartą.
Jo indėlis padėjo išgelbėti daugybę gyvybių ir tobulinti medicinos mokslą.
Jis turi šį retą kraujo grupės derinį, dėl kurio jis galėjo tapti tikru gelbėtoju. Jis netgi vadinamas „žmogumi su auksine ranka“, nes jis išgelbėjo daugybę gyvybių.
Kai Australijos mokslininkai bandė rasti gydymą nuo Rhesus D hemolizinės ligos (HDN), jie rado savo riterį spindinčiais šarvais: poną Harisoną. Jo kraujas yra tarsi slaptas ginklas prieš HDN – ligą, kuri kūdikiams gali būti pražūtinga.
Harrisonas nedvejodamas stojo į kovą su šia baisia liga. Tiesą sakant, jis buvo pirmasis žmogus, pakviestas dalyvauti Rh programoje, o jo plazma buvo slaptas ingredientas kiekvienoje Australijoje pagamintoje Anti-D vaistų dozėje. Teisingai: kiekvienoje!
Net ir sulaukęs garbaus amžiaus, H. Harrisonas nenustojo aukoti kraujo. Jis kas savaitę atvykdavo paaukoti plazmos. Paskaičiuota, kad jis 1162 davė kraujo iš dešinės rankos ir 10 kartų iš kairės. Tai – tikras atsidavimas!
Jo kraujas neįkainojamas. Kartu su Anti-D jis padėjo išgelbėti daugiau nei 2 milijonų kūdikių gyvybes. Tai – nuostabus žygdarbis.
„Australijoje iki maždaug 1967 m. kasmet mirdavo tūkstančiai kūdikių. Gydytojai nežinojo kodėl, ir tai buvo baisu“, – aiškina Jemma Falkenmire iš Australijos Raudonojo Kryžiaus kraujo tarnybos. Falkenmire pabrėžia Harrisono kraujo reikšmę, paaiškindama jo vaidmenį kuriant gyvybę gelbstinčius vaistus būsimoms motinoms, kurioms gresia pavojus.
Kadangi daugiau nei 17% Australijos moterų susiduria su šia rizika, Harrisono indėlis buvo labai svarbus. Puikus to pavyzdys yra Samuelis, kuriam dabar vos penkios savaitės. Jo motina Kristy Pastor antrojo nėštumo metu gavo Anti-D injekciją su Harissono antikūnais.
Kristy labai dėkoja Harisonui už jo nesavanaudiškumą. Jis užtikrina, kad tokios motinos kaip ji galėtų gauti vakciną ir apsaugotų savo kūdikių sveikatą.
„Jo įsipareigojimas suteikė vilties ir džiaugsmo milijonams šeimų, įskaitant ir mūsų. Pone Harrisonai, jūs esate tikras herojus, o jūsų poveikis pasauliui yra neišmatuojamas. Dėkojame, kad padarėte tokį reikšmingą žygdarbį“.