2021 m. spalio 25 d. 22 metų Mohammedas Chowdhury vairavo savo tėvo Mercedes Geländewagen automobilį. Prieš pat avariją jaunuolis važiavo 145 km/val. greičiu, o likus vos kelioms akimirkoms iki avarijos, kurios metu žuvo Ibizugbe Onifade (38 m.), šnekučiavosi telefonu.
Bolaji Onifade (43 m.) buvo pakeliui į darbą, kai pastebėjo policijos ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojus, atvykusius padėti nukentėjusiam pėsčiajam. Jis „Daily Mail“ pasakojo, jog suprato, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas. Tik tada, kai Bolaji įžengė pro savo biuro duris visai šalia Mančesterio, jis sužinojo, kad tai buvo jo paties žmona, patekusi į avariją.
Vairuotojas buvo įkalintas penkeriems metams ir šešiems mėnesiams po to, kai prisipažino, kad pavojingas vairavimas sukėlė Ibizugbe mirtį. Jam taip pat buvo uždrausta vairuoti aštuonerius metus ir devynis mėnesius. Jaunuolis anksčiau buvo teistas už tai, kad vairavo neapdraustą automobilį, kurio valstybinis numeris nesutapo su jo vairuojamo automobilio numeriais.
Smarkiai viršijo greitį
Bylos nagrinėjimo metu paaiškėjo, kad Mohammedas Chowdhury smarkiai viršijo leistiną greitį.
Ibizugbe, kuri tuo metu ėjo per gatvę, buvo parblokšta atskriejusio automobilio. Ji mirė nuo daugybės patirtų sužalojimų.
„Ta diena visam laikui pakeitė mano gyvenimą. Kai išgirdau naujieną, pasijutau taip, tarsi visas mano pasaulis būtų sugriuvęs. Ką aš darysiu be savo žmonos? Ji buvo labai draugiškas žmogus. Susipažinome Salfordo universitete, o vėliau susituokėme“, – teigia Bolaji Onifade.
Bolaji taip pat sakė, kad jie bandė susilaukti kūdikio, tačiau pastangos nebuvo sėkmingos. Jie planavo išbandyti dirbtinį apvaisinimą, tačiau dėl prasidėjusios pandemijos šiuos planus teko atidėti.
Pastebėjo avariją
„Žmonės, būdami tokie jauni, neturėtų važinėti tokiais galingais automobiliais. Jei jis būtų protingai važiavęs, mano žmona vis dar būtų gyva“ , – sako sugniuždytas vyras.
Avarijos rytą Bolaji ir Ibizugbe apsipirkinėjo su savo mažuoju sūnėnu. Tada Bolaji nuvežė ją į darbą.
„Pasiūliau vėliau ją pasiimti iš darbo, bet ji pasakė, kad važiuos autobusu, nes turėjo dirbti viršvalandžius“, – pasakoja Bolaji.
„Važiuodamas Ashton New Road keliu, pastebėjau šalia kelio mirksinčias policijos šviesas ir pagalvojau, kad čia įvyko nelaimingas atsitikimas. Nuojauta man pakuždėjo paskambinti žmonai, bet ji neatsiliepė. Aš paprašiau žmonos pusseserės pabandyti jai paskambinti, tačiau tai taip pat nepavyko sulaukti atsakymo“ ,– pasakoja Bolaji.
Žmonos darbdavys paskambino Bolaji ir pasakė, kad įvyko avarija, o policija ruošiasi su juo pasikalbėti.
Važiuodamas kalbėjo telefonu
Teismo proceso metu paaiškėjo, kad Mohammedas Chowdhury sustojo iškart po to, kai partrenkė žmogų. Jis iškvietė greitąją pagalbą, kuri po kurio laiko atvyko. Nors medikai dėjo dideles pastangas išgelbėti Ibizugbe gyvybę, ji tą pačią naktį mirė nuo daugybinių sužalojimų, kuriuos patyrė avarijos metu.
Tikrasis 22 metų vaikino vairuoto automobilio greitis nebuvo patvirtintas. Vis dėlto, policijos atlikta ekspertizė rodo, kad jo greitis prieš avariją buvo nuo 130 iki 145 km/val. Kai vairuotojas pamatė pėsčiąją, jis ėmė stabdyti. Tikėtina, kad tuo metu automobilio greitis buvo nuo 65 iki 80 km/val.
Mohammedas Chowdhury buvo iš karto sulaikytas, o policija konfiskavo 22 metų vaikino telefoną. Iš jo matyti, kad nuo 8:51 iki 8:57 h jis sulaukė ne mažiau nei šešių telefono skambučių. Paskutinis skambutis įvyko 8:57 h ir truko 2 minutes. 9 valandą jis telefonu paskambino policijai ir pranešė apie nelaimingą atsitikimą.