Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Nilsui (28 m.) buvo klijuojama sutrikusio vystymosi etiketė – pažiūrėkite, ką jis veikia dabar

Jau tada, kai jis buvo mažas berniukas, žmonės manė, kad Nilsas elgiasi keistai, o visi laikė jį kvailu ir atsilikusiu. Jam buvo maždaug septyneri, kai buvo diagnozuotas sutrikęs vystymasis. „Man teko atlikti daugybę testų. Tai kėlė daug streso ir prisimenu, kad buvau taip pavargęs nuo visų išbandymų, jog negalėjau parodyti, ką iš tikrųjų sugebu“, – dabar pasakoja Nilsas Erikssonas (28 metų amžiaus).

Kai jis pradėjo lankyti mokyklą, buvo įtrauktas į įprastą klasę. Nuo pat pirmos dienos jis patyrė patyčias. Nilsas bėgo iš pamokų. Jis norėjo atsiriboti nuo patyčių ir pašalinių asmenų. Neilgai trukus jis buvo įtrauktas į specialiąją klasę. Jis susidraugavo su klasiokais, bet neilgai trukus sužinojo, kad yra „nepakankamai stimuliuojamas“. Nilsas sugebėjo gerokai viršyti iššūkius, su kuriais jam teko susidurti specialiojoje klasėje. Taigi, jis netiko nei ten, nei ten.

„Jaučiau, kad atsidūriau netinkamoje vietoje“, – sako Nilsas. Jis sako, kad tapti darželio auklėtoju svajojo gana anksti. Nilsas norėjo padėti vaikams suteikti gerą gyvenimo pradžią, kurios jis pats neturėjo.

Baigęs specialiąją mokyklą, iš pradžių įstojo į įprastą profesinį mokymą, o vėliau į aukštąją mokyklą, kur įgijo reikiamą kvalifikaciją. Tai leido įgyvendinti jo svajonę – tapti pedagogo padėjėju. Visgi vaikinas suprato, kad jo ugdymas galėjo būti geresnis.

Daktaro laipsnis ir mokslininko darbas

Prieš penkerius metus jam buvo atliktas naujas psichologinis įvertinimas. Buvo pašalinta sutrikusio vystymosi diagnozė, su kuria jis gyveno visą savo gyvenimą. Nilsas yra gabus, jam nustatytas Aspergerio sindromas. Šiandien jis yra vaikų darželio pedagogikos doktorantas Mittuniversitetet Sundsvalyje.

Būdamas mokslinis bendradarbis, Nilsas derina mokslines studijas su mokymu. Šiuo metu jis dirba darželio auklėtojų konsultantu.

Jis tikisi, kad pasidalindamas savo istorija galės palaikyti kitus, kurie išgyvena sunkius laikus. „Noriu įkvėpti kitus ne tik savo diagnoze, bet ir savo istorija. Mano ateities svajonės ir polėkis nugalėjo ribojančią aplinką, kurioje buvau nuo pat pradžių. Kad ir kokios neįmanomos aplinkybės atrodytų, stebuklai gali įvykti. Aš esu to pavyzdys“, – sako jis.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---