Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Niekas anksčiau už jį nesimeldė: istorija apie jo anytą

Yra tikrai daug sarkastiškų juokelių apie uošvius, bet norėčiau tikėti, kad gerų istorijų vis tiek yra daugiau. Kartais sėkmės laipsnio supratimas ateina ne iš karto…

Kirilas susituokė būdamas 24 metų. Jo žmonai Tatjanai tada buvo 22 metai. Ji buvo vienintelis ir vėlyvas vaikas profesoriaus ir mokytojo šeimoje.

Kirilo uošvė išėjo į pensiją ir prižiūrėjo anūkus. Kirilas turėjo su ja keistus santykius, vadino ją tik vardu: Natalija Antonovna, ji atsakė santūriu ir šaltu „tu“, visada vadindama jį visu vardu. Atrodė, kad jie nesiginčijo, bet jos akivaizdoje Kirilas jautėsi šaltai ir nejaukiai. Tačiau uošvė niekada nesikišo į jo šeimos reikalus, kalbėjo su juo pabrėžtinai pagarbiai ir išlaikė tvirtą neutralumą santykiuose su žmona.

Prieš mėnesį įmonė, kurioje Kirilas dirbo, bankrutavo ir jis buvo atleistas. Per vakarienę Tatjana pasakė: „Mes ilgai neišgyvensime iš mano motinos pensijos ir mano atlyginimo, Kirilai. Reikia ieškoti tau darbo”.

Lengva pasakyti – ieškok darbo! Trisdešimt dienų jis tai darė, bet nesisekė. Iš nusivylimo Kirilas spyrė į šalia esančią alaus skardinę. Ačiū Dievui, uošvė kol kas tyli, bet prasmingus žvilgsnius meta. Prieš vestuves jis netyčia išgirdo motinos ir dukters pokalbį.

Tatjana, ar esi tikra, kad tai yra žmogus, su kuriuo norite nugyventi visą gyvenimą?”

Mama, žinoma!”

Mano nuomone, jūs nesuvokiate visos atsakomybės. Jei tavo tėvas būtų gyvas…”

Mama, eik, užteks! Mylime vienas kitą ir viskas bus gerai!”

Vaikų turėsite? Ar jis sugebės juos aprūpinti?”

Jis gali tai padaryti, mama!”

Dar ne vėlu sustoti, Tatjana, tau reikia pagalvoti. Jo šeima…”

Mama, aš jį myliu!”

O, žiūrėk, kad man nereikėtų kramtyti alkūnių!”

Vieną vakarą Kirilas nenorėjo eiti namo. Jam atrodė, kad žmona apsimetinėdama jį guodžia, sakydama: „Na, gerai, rytoj viskas susitvarkys!“, žmonos mama atsidūsta ir nepritariamai tyli, o vaikai išsišiepę klausia: „Tėti, ar tu susiradai darbą?” To tiesiog nebuvo įmanoma klausytis dar kartą!

Jis vaikščiojo krantine, atsisėdo ant suoliuko parke ir vėlų vakarą nuėjo į vasarnamį, kuriame nuo gegužės iki rudens gyveno jo šeima. Nakvynės namuose degė vienas langas Natalijos Antonovnos miegamajame. Vogčiomis jis nuėjo taku. Užuolaida drebėjo, Kirilas atsisėdo, trenkdamas užpakaliu tiesiai į kelmą. Uošvė pasakė:

Kirilo jau seniai nebėra. Ar skambinai jam, Tatjana?”

„Taip, mama, abonentas nepasiekiamas. Greičiausiai jis vėl nerado darbo, todėl kur nors sėdi ir negrįžta.”

Uošvės balsas tapo ledinis:

Tatjana, nedrįsk kalbėti apie savo vaikų tėvą tokiu tonu!”

O, mama, ką tu iš tikrųjų darai? Man tik atrodo, kad Kirilas vaidina kvailį ir visai neieško darbo. Jau mėnesį laiko sėdi man ant sprando namuose!”

Pirmą kartą per šešerius metus Kirilas išgirdo, kaip uošvė garsiai trenkė kumščiu į stalą ir pakėlė balsą:

Nedrįsk! Nedrįsk taip kalbėti apie savo vyrą! Ką žadėjai tuokdamasi? Ir laimėje, ir nelaimėje būti šalia ir palaikyti!”

Žmona greitai sumurmėjo:

Mama, atsiprašau. Tik nesijaudink, gerai? Aš tiesiog išsekusi ir pavargusi. Atleisk man.”

„Gerai, eik miegoti“, – pavargusi mostelėjo ranka Natalija Antonovna.

Šviesa išjungta. Uošvė vaikščiojo po kambarį pirmyn atgal, atitraukė užuolaidą, žvilgtelėjo į tamsą ir staiga, pakėlusi akis į dangų, nuoširdžiai persižegnojo:

Viešpatie, gailestingiausias, išgelbėk ir saugok mano anūkų tėvą, mano dukters vyrą! Viešpatie, neleisk jam prarasti tikėjimo savimi! Padėk jam, Viešpatie, Dievo sūnau!”

Ji šnibždėjo ir persižegnojo, o jos veidu riedėjo ašaros.

Kirilo krūtinėje išaugo šilumos gumulas. Niekas niekada už jį nesimeldė! Nei motina, griežta, visiškai atsidavusi darbui moteris, nei tėvas. Kirilas jo gerai neprisiminė, jis dingo iš jo gyvenimo, kai jam buvo penkeri metai. Jis užaugo lopšelyje ir darželyje, vėliau mokykloje ir popamokiniame ugdyme. Įstojęs į institutą, jis iš karto gavo darbą – jo mama netoleravo tinginiavimo, taip pat tikėjo, kad vyras gali visiškai save išlaikyti.

Karštis sklido, kilo vis aukščiau ir aukščiau, užpildydamas visą vidų ir tryško nekviestomis ašaromis. Vyras prisiminė, kaip ryte uošvė keldavosi anksčiau už visus kitus ir kepdavo pyragus, kuriuos jis dievindavo, virdavo skanius barščius, o jos pagaminti koldūnai ir kukuliai – tiesiog stebuklas. Ji prižiūrėjo vaikus, tvarkė namus, ką nors pasodindavo į lysves, virė uogienę, paruošė puikių traškių agurkų ir kopūstų, dar padarė raugintų agurkų žiemai…

Kodėl jis niekada tuo nesidomėjo? Kodėl niekada jos nepagyrė? Jis ir Tatjana tiesiog dirbo, turėjo vaikus ir tikėjo, kad taip ir turi būti. O gal jis taip manė? Prisiminė, kaip kartą jie su visa šeima per televizorių žiūrėjo laidą apie Australiją ir Natalija Antonovna užsiminė, kad visą gyvenimą svajojo aplankyti šį paslaptingą žemyną. Ir jis nusijuokė, kad ten per karšta.

Kirilas ilgai sėdėjo po langu, suspaudęs galvą rankomis. Ryte su žmona nusileido į verandą pusryčiauti, apžiūrėjo stalą – ant jo stovėjo sodrūs pyragai, uogienė, arbata, pienas. Vaikai su šypsenomis veiduose ir džiaugsmu akyse. Jis pakėlė akis ir švelniai pasakė:

Labas rytas, mama!”

Uošvė pašiurpo ir, šiek tiek padvejojusi, atsakė:

Labas rytas, Kirilai!”

Po dviejų savaičių Kirilas susirado darbą, o po metų išsiuntė Nataliją Antonovną atostogų į Australiją, nepaisant jos pasipriešinimo tam.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---