Antradienis, 14 sausio, 2025

Naujausi

Nepažįstamoji prašo 4 metų vaiko „užsičiaupti“ – mama paaiškino, ką reiškia turėti vaikų su ADHD

Nėra jokių abejonių, kad vaikų auklėjimas gali būti sudėtingas. Daugelis tėvų tikriausiai gali pasakyti, kad kartais tai gali būti ir varginantis, ir sunkus darbas, tačiau džiaugsmas, kurį susigrąžinate, yra vertas pastangų.

Tačiau kai kuriems tėvams tikrai teko „lengvesnė“ užduotis nei kitiems. Tėvams, kuriems pasisekė palaikyti stabilius santykius, turintiems stabilias pajamas ir turintiems šeimos bei draugų paramos tinklą, užduotis yra daug lengvesnė nei tiems, kurie to neturi. Būti vienišam tėvui yra sunku. Ir iš praktinės pusės, ir ekonominės, ir tiesiog kalbant apie jėgas ir darbą, kurį kasdien reikia įdėti.

Vienos mamos istorija

Vieniša mama Taylor Myers žino, kokie iššūkiai gali būti susilaukus vaikų. Ji turi ketverių metų mergytę ir kūdikį, o kad viskas būtų dar sudėtingiau, jos ketverių metų dukra turi aktyvumo ir dėmesio sutrikimą – ADHD.

Taylor buvo parduotuvėje su savo vaikais, kai prasidėjo epizodas. Ji pasidalijo savo įvykių versija apie tai, kas nutiko, socialiniame tinkle „Facebook“, ir parašė tekstą apie tai, ką reiškia būti vaiko, turinčio diagnozuotą ADHD sutrikimą, mama. Tikriausiai yra daug tėvų, kurie gali atpažinti save Taylor situacijoje.

Taylor istorija paveikė žmones visame pasaulyje ir per dvi savaites „Facebook“ sulaukė daugiau nei 532 000 reakcijų. Žemiau galite perskaityti jos įrašą.

Ką reiškia būti vaiko, turinčio ADHD sutrikimą, mama

„Stovėjau eilėje „Walmart“, kad sumokėčiau už savo prekes (maistą ir šiek tiek vyno). Sophie neramiai sėdėjo vežimėlyje ir skundėsi, kad negavo maišelio traškučių. Paėmiau jos žetonus, nes ji mane eilėje išvadino bjauriais žodžiais.

Sofija gali būti garsi ir triukšminga. Aš žinau. Aš su tuo gyvenu.

Ji turi ADHD. Ji gali užsikabinti dėl smulkmenų, kurios, jos nuomone, yra nesąžiningos, ir užstrigti ten bandydama rasti „teisybę“. Tada ji prašo to, ko nori, tol, kol galiausiai užmiega iš nuovargio arba nutinka kažkas dramatiško, atitraukiančio jos dėmesį.

Šioje eilėje stovėjome keletą minučių, stengiausi nekreipti dėmesio į jos zyzimą, nepasiduoti spaudimui. Turbūt galiu prisiminti šimtą kartų, kada man teko palikti eilę, kai ji taip pradeda ko nors norėti ir prašyti.

Ir kiekvieną kartą, kai turiu išeiti iš eilės, aš negaliu nusipirkti to, ką turėjome. Nors turiu kūdikį, bet nešu iš parduotuvės savo kaukiančią keturmetę. Tačiau šį kartą neketinau pasiduoti, neketinau pasiduoti spaudimui.

Dešimtą kartą sakau jai sėsti į vežimėlį. Sako, kad ji tai žino ir smogia į vežimėlį ranka. Girdžiu, kaip moteris už manęs eilėje sako: „Dieve mano! Kodėl negalite tiesiog jai duoti sausainių ir ji nutils.“

Galėjau atsakyti švelniau nei atsakiau. Galėjau paaiškinti šiai moteriai apie savo dukters iššūkius, papasakoti apie ADHD ir tai, kad esu vieniša dviejų vaikų mama. Kad darau viską, ką galiu, ir neturėjau kito pasirinkimo, kaip tik atsistoti į šią eilę, nes mums reikia maisto. Tačiau negaliu kiekvieną kartą atlyginti už blogą mergaitės elgesį. Vietoj to man iš burnos išslydo šie žodžiai:

„Jai tik ketveri metai, o tu rūpinkis savo prakeiktais dalykais!“

Suspėjau viską permąstyti ir atvėsti vis dar stovėdama eilėje, kol nesumokėjau už prekes. Bet galėjau perskaityti kitų klientų veido išraiškas. Jie žiūrėjo į mane ir klijavo etiketę „moteris, kuri nekontroliuoja savo vaiko“, „ponia, kuri per tingi kažką daryti dėl savo vaiko elgesio“.

Kai ruošiausi imti prekes, skruostais ėmė riedėti ašaros. Jau ruošiausi prarasti savitvardą. Jaučiausi pikta ir įskaudinta. Aš tiesiog pavargau nuo to, kad negaliu nei vieną kartą gražiai apsipirkti su savo vaikais.

Tačiau čia priėjo kita moteris ir pradėjo kalbėtis su Sofi. Ji užduoda jai klausimus, kad nukreiptų jos dėmesį. Ji mane palaiko, kai Sofi vėl pradeda nerimauti dėl saldumynų. „Šiandien sausainių negausi. Tu turi būti gera savo mamai. Jai dabar reikia, kad būtum maloni. Aš pati turiu mažą mergaitę. Kiek tau metų? O kiek metų tavo broliui?“

Po teisybei, ši moteris galėjo būti pats velnias, nežinau, aš jos nepažįstu, bet aš ją tada vertinu labiau nei bet kurį kitą žmogų, kurį sutikau savo kelyje.

Užtenka vos vieno komentaro, kad ką nors sužlugdytumėte.

Niekada nežinai, ką išgyvena kitas žmogus. Niekada nežinai, kas slypi už to, kad vaikai elgiasi ne pagal „normas“. Jūs neturite teisės nieko teisti, kai nežinote jų istorijos.

Tačiau tereikia nedidelio draugiško komentaro, kad pakeltum kitą žmogų. Labai ačiū moteriai, kuri tai padarė šiandien parduotuvėje, už gerumą man ir mano vaikams. Dėkojame, kad palydėjote mus iki mašinos. Ačiū, kad mane palaikėte, nors visiškai manęs nepažįstate. Mes, mamos, turime likti kartu.“

Nedvejodami pasidalykite šios vienišos mamos istorija ir žinute „Facebook“!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---