Heidi Anita ir Thore‘as susituokę 30 metų. Vykdami į Stavangerį švęsti savo perlinių vestuvių, jie buvo užsisakę du dviviečius kambarius „Quality Airport“ viešbutyje Stavangeryje: vieną sau, o kitą – Heidi tėvams, kurie vyko kartu. Kadangi Heidi naudoja elektrinį neįgaliojo vežimėlį, jie gavo tik vienvietį kambarį.
Pora pasakojo, kad iš anksto pranešė, jog vienas kambarys turi būti neįgaliųjų, nes Heidi naudojasi elektriniu vežimėliu.
„Blogiausia, kad prieš keturias dienas iki mūsų atvykimo paskambinau į viešbutį ir paklausiau, ar viskas gerai, ir jie tai patvirtino“, – laikraščiui pasakoja Heidi.
Vis dėlto, kai jie atvyko, kambaryje buvo viengulė lova, antklodė ir pagalvė.
Rezervacija buvo pakeista
Registratūroje buvo teigiama, kad jie turi tik vienviečius kambarius neįgaliesiems.
Viešbučio užsakyme aiškiai matoma, kad pora užsisakė kambarius keturiems žmonėms. Abu kambariai turėjo būti dviviečiai.
Registratūrai išsamiau išanalizavus šį atvejį, paaiškėjo, kad klientų aptarnavimo tarnyba pakeitė užsakymą: vietoj dviejų svečių buvo nurodytas vienas svečias, kad būtų galima rezervuoti kambarį žmogui su negalia. Vis dėlto, Heidi ir Thore‘as apie tai nebuvo informuoti.
Thore‘ui buvo pasiūlyta sulankstoma lova
„Mano vyrui buvo pasiūlyta sulankstoma lova, kad jis galėtų gyventi kambaryje su manimi. Jam reikėjo nešti bagažą ir panašiai, todėl aš norėjau, kad jis turėtų galimybę gerai išsimiegoti“.
Viskas baigėsi tuo, kad Heidi ir Thore‘as buvo apgyvendinti skirtinguose kambariuose. Jei Heidi ko nors prireiktų, ji turėtų paskambinti savo vyrui.
Viešbučio generalinis direktorius sutinka, kad iš jų pusės buvo padaryta klaidų.
Daug diskriminacijos atvejų
Atsižvelgdama į Heidi ir Thore‘o patirtį Stavangerio viešbutyje, Diskriminacijos valdyba teigia, kad skundas yra pagrįstas.
Norvegijos įstatymai draudžia diskriminaciją dėl lyties, nėštumo, motinystės atostogų, priežiūros pareigų, etninės priklausomybės, religijos, požiūrio į gyvenimą, negalios, seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės, lyties išraiškos, amžiaus, ir t.t.
Nepaisant to, yra daug pavyzdžių, kai neįgaliojo vežimėliais besinaudojantys asmenys patiria ir visuomenės stigmatizavimą, ir diskriminaciją.
Diskriminacijos valdybos svetainėje 2023 m. jau buvo pateikta daugiau nei 60 skundų, kuriuose kaip priežastis arba jos dalis nurodomas funkcinis sutrikimas.