Maisto prekių apsipirkimo dažnis priklauso nuo žmogaus poreikių ir įpročių. Kai kurie žmonės apsiperka kartą ar net du kartus per savaitę. Atliktas tyrimas parodė, kad vidutinis Europos vartotojas apsiperka 1,6 karto per savaitę. Bet ar kada nors girdėjote apie žmogų, kuris apsipirkinėja tik kartą per du mėnesius?
2023 m. sausį moteris, vardu Helena Messer-Barrow, paskelbė, kad ji su vyru atsisakė gyvenimo mieste ir persikėlė į atokią vietovę. Nors kai kurie žmonės svajoja gyventi mieste, vis dėlto ši pora nusprendė pabėgti nuo miesto šurmulio. Anksčiau jie gyveno dideliame mieste, o dabar gyvena „laukinėje, kalnuotoje ir retai apgyvendintoje“ bendruomenėje. Šioje vietovėje gyvena tik apie 90 gyventojų. Žinoma, persikrausčius į šią vietą gyvenimo būdas smarkiai pasikeitė.
Iki artimiausio miesto tenka važiuoti 2 valandas pirmyn ir atgal. 300 km kelionė yra brangi, be to, keliaujant tenka sugaišti nemažai laiko. Būtent todėl apsipirkimą tenka kruopščiai planuoti, kad keliauti į parduotuvę tektų kuo rečiau.
„Mes nebeperkame bakalėjos prekių reguliariai. Darome tai tik kartą per du mėnesius“, – savo tinklaraštyje rašo Messer-Barrow.
Nors tai gali atrodyti pernelyg sudėtinga, tačiau Messer-Barrow jau išmoko, kaip planuoti pirkinius tokiam laikotarpiui.
„Dabar, kai apsiperkame ilgesniam laikui ir maistą gaminame namuose, jau žinau, kaip tą daryti“ – sakė ji.
Helena pasidalijo keliais patarimais, kaip įsigyti maisto produktų ilgesniam laikotarpiui.
„Prieš eidama apsipirkti, aš patikrinu maisto atsargas, įvertinu, ko turiu sandėliuke ir šaldiklyje. Taip pat planuoju specialius patiekalus, kuriuos gaminsiu gimtadienio ar kitų švenčių proga”, – sakė ji.
Kadangi šiuos produktus ji planuoja vartoti artimiausius du mėnesius, ji visada patikrina jų galiojimo datą.
„Mes retai perkame bakalėjos prekes, todėl galiojimo laikas yra ypatingai svarbus. Stengiuosi, kad maisto laikymas šaldytuve būtų efektyvus: kad niekas nebūtų paslėpta, o vėliau išmesta“, – sako ji.
Ji taip pat gamina patiekalus, kurių gali užtekti kelioms savaitėms.
„Manau, kad sriubų ir troškinių užšaldymas yra labai naudingas būdas pailginti bakalėjos galiojimo trukmę ir sutaupyti laiko ateityje“, – paaiškino ji.
Helena taip pat atskleidė, kad jie nieko neišmeta ir randa būdų, kaip maistą išlaikyti šviežią. Dar geriau, jei maisto jie gali užsiauginti patys.
„Turime sodą, todėl vasaros laikotarpiu tenka pirkti mažiau maisto produktų. Taip pat turime vandens pagrindu sukurtą hidroponinę sistemą, kuri leidžia auginti šviežias daržoves net ir žiemos mėnesiais”, – atskleidžia ji.
Helena teigia, kad labai džiaugiasi pabėgusi nuo miesto šurmulio ir mėgaujasi lėtesniu gyvenimo tempu. Nors gyvenimas nuošalioje vietoje sukelia tam tikrų nepatogumų, tačiau ji tikrai nenorėtų grįžti į didmiestį.