Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Moteriai buvo pasakyta, kad ji „ negraži“: dabar ji kasdien dalinasi savo nuotraukomis ir skleidžia svarbią žinią

Patyčios yra viena niekingiausių šiuolaikinės visuomenės problemų. Net neabejoju, kad su tuo sutiks dauguma žmonių.

Išankstinis nusistatymas prieš  kitus žmones, pagrįstas tik išvaizda, yra tikrai bjaurus reiškinys. Deja, socialinė žiniasklaida suteikė žmonėms anonimiškai skleisti neapykantą ir įžeidinėti kitus žmones.

Melissa Blake tai puikiai žino. Moteris yra rašytoja, kuriai daugybė internautų sakė, kad ji „per negraži“ skelbti savo nuotraukas.

Nereikia nė sakyti, kad Melissą įžeidė tokio pobūdžio komentarai, kurie pasirodė po to, kai ji 2019 m. parašė straipsnį CNN.

Po straipsnio paskelbimo buvo pasidalinta jos nuotrauka, ir šimtai žmonių  ėmė komentuoti jos išvaizdą. Melissa, kenčianti nuo Freemano Šeldono sindromo – sutrikimo, kuriam būdingi galvos ir veido anomalijos, taip pat rankų ir pėdų defektai, – be kitų vardų buvo pravardžiuojama „blobfish“ ir „banginiu“.

Melissa neleido, kad patyčios internete ją prislėgtų, todėl ji ėmėsi tam tikrų veiksmų.

Ji paskelbė dar daugiau nuotraukų

Melissa socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė: „Neseniai žmonės sakė, kad man turėtų būti uždrausta skelbti savo nuotraukas, nes esu per negraži. Taigi, šią progą norėčiau paminėti trimis asmenukėmis…“

Šis jos įrašas sulaukė didelio susidomėjimo ir žmonės pradėjo ginti Melissą. Moteris nė neketino sustoti. Nuo tol ji kasdien skelbė po vieną savo asmenukę.

Dėl to jos sekėjų skaičius „Instagram“ socialiniame tinkle išaugo nuo 7500 iki 100 000. Be kasdien publikuojamų nuotraukų, 39-erių Melissa palietė ir negalios temą. Kaip pranešė Refinery29, ji sakė:

„Visos nuotraukos turėjo vieną bendrą bruožą: kiekviena asmenukė tikrai atspindėjo mano asmenybę ir tai, kas aš esu. Kiekviena jų nešė tam tikrą žinią“.

Tęsdama ji pridūrė:

„Tai – būdas atgauti jėgas ir nupiešti tikslesnį negalios vaizdą. Nes tas, kurį turime dabar, labiau panašus į 1950 m., o ne 2020 m. Jame gausu klaidingų įsitikinimų, kurie dažnai parodo, kad negalią turintys žmonės yra atskirti nuo visuomenės. Priešingai, gyvename prasmingą gyvenimą ir aš didžiuojuosi, kad galėjau tai rodyti ištisus metus“.

Nežinau kaip jūs, bet aš be galo didžiuojuosi Melissa ir jos drąsa, kurią ji parodė atsakydama įį šlykščius internautų komentarus.

Melissa, nežinau, ar kada nors tai skaitysi, tačiau noriu tau padėkoti. Dėkoju, kad įkvėpei kitus nekreipti dėmesio į patyčias. Ačiū, kad parodei mums, kad grožis tikrai nėra paviršutiniškas. Sveikinu, kad esi savimi!

Pasidalykite šiuo straipsniu, jei didžiuojatės Melissa, ir melskitės už pasaulį, kuriame patyčioms nėra vietos.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---