Trečiadienis, 15 sausio, 2025

Naujausi

Mergina 14 metų gyveno sąvartyne, kol apie ją buvo sukurtas filmas

Mergina su šeima ilgus metus gyveno sąvartyne, tačiau ši istorija baigėsi laimingai.

Kartais nutinka tokių dalykų, kurie viską pakeičia 180 laipsnių kampu, ir tampa labai sunku grįžti į vėžes. Taip nutiko mažosios Julijos šeimai, kuri atsidūrė sąvartyne, ir ten gyveno 14 metų.

Apie šią istoriją niekas nebūtų sužinojęs, jei lenkų režisierė Hanna Polak nebūtų sukūrusi dokumentinio filmo apie sąvartyne gyvenančią merginą. Mes papasakosime, kas nutiko šios merginos gyvenime, ir kodėl Julija visą vaikystę praleido sąvartyne.

Julija gyveno su mama ir tėvu nuomojamame bute. Kai mergaitei dar nebuvo 10 metų, jiems teko išsikraustyti. Jie neturėjo kur eiti, ir niekas negalėjo jiems padėti.

Jie turėjo įsikurti sąvartyne. Diena po dienos jie tikėjosi, kad netrukus gaus žadėtą pastogę, bet bėgo dienos, savaitės, mėnesiai ir galiausiai metai. Vis dar buvo laukiama leidimo naujam būstui.

Julijos šeima sąvartyne gyveno ne viena. Buvo daug žmonių, kurie dėl susiklosčiusių nepalankių aplinkybių arba dėl savo kaltės liko be namų.

Sąvartyne buvo visa bendruomenė. Jie ten gyveno, dirbo ir priduodavo metalą bei stiklą į surinkimo punktus. Pinigų, kuriuos šeima gaudavo, neužteko net maistui, todėl teko valgyti, ką rasdavo. Mergaitės mama sako, kad išvirdavo bulvių lupenų, kad nenumirtų badu.

Hanna Polak apie sąvartyne gyvenančias šeimas sužinojo atsitiktinai. Pirmasis jos susitikimas su Julija įvyko 2000 m., kai mergaitei buvo tik 10 metų. Vaikai ten mažai kuo skyrėsi nuo suaugusiųjų. Jie gėrė ir rūkė: jiems toks gyvenimas buvo norma.

Jie gyveno barakuose, kuriuos patys pasistatė iš to, ką rado sąvartyne. Žiemos buvo atšiaurios, bet buvo ir vienas privalumas: šildant sniegą bet kada buvo galima gauti vandens. Po visko, ką ji matė, Hanna nusprendė sukurti dokumentinį filmą, kad parodytų kitą pasaulį, apie kurį mažai kas žino.

Netrukus Julijos tėvo nebeliko, nes jis tiesiog nebegalėjo susidoroti su tokiu gyvenimo būdu. Jos motina daug gėrė ir maištavo prieš vyriausybę. Vis dėlto, kaip vėliau prisipažino pati Julija, jei jos tėvai būtų kovoję dėl gyvenamosios vietos, jie jau seniai būtų palikę sąvartyną. Deja, Julijos tėvai tiesiog pasidavė. Jie laukė, kol gaus žadėtą pastogę.

Hanna reguliariai juos lankydavo ir rinko medžiagą filmui. Kartais ji padėdavo šeimai ir kitiems gyventojams vaistais ar maistu.

Kai Julijai buvo 15 metų, ji pradėjo susitikinėti su berniuku, kuris taip pat gyveno sąvartyne. Santykiai vystėsi greitai, mergina pastojo. Mama dėl to labai pasipiktino, nes jie patys sunkiai išgyveno, o kūdikis tokiomis sąlygomis galėjo tiesiog mirti.

Atėjus terminui Hanna pasirūpino, kad Julija būtų nuvežta į ligoninę. Julija buvo pasiryžusi atsisakyti kūdikio, nes nenorėjo jo auginti sąvartyne. Ji parašė prašymą, bet tikėjosi, kad šeima gaus butą ir galės kartu pasiimti dukrą.

Metai bėgo, bet niekas nepasikeitė. Praėjo 14 metų, kai Hanna susipažino su Julijos šeima. Vieną dieną su jais susisiekė pažįstamas asmuo, kuris pasakė, kad jie turi teisę į butą. Jie sunkiai patikėjo savo sėkme, nes dabar viskas turėtų susitvarkyti.

Butą jie galėjo nusipirkti už valstybės suteiktus pinigus. Butas nebuvo naujas ir jį reikėjo atnaujinti. Vis dėlto, tai jiems netrukdė, nes daugiau nei 10 metų jie gyveno nežmoniškomis sąlygomis.

Kartu su jais į jų butą atsikraustė ir Julijos draugas. Jie susituokė, ir netrukus jiems gimė sveikas berniukas.

Kai Hanna baigė projektą, kuris vyko 2000–2014 m., ji prarado ryšį su Julija ir jos šeima. Režisierė nežino, kaip toliau klostėsi Julijos gyvenimas.

Sunku patikėti, kaip jiems pavyko tokius ilgus metus išgyventi sąvartyne, tačiau galime pasidžiaugti, kad ši istorija turi laimingą pabaigą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---