Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Ispanė persikėlė į Ugandą ir įsivaikino 32 vaikus. Tai amžiams pakeitė jų gyvenimus

Ugandoje gyvenanti 26 metų ispanė Marija Galán yra tikras vilties švyturys. Savo nepajudinamu atsidavimu ir paprasta, bet gilia mantra – „Kiekviena šypsena svarbi“ – ji pakeitė 32 vaikų gyvenimus, įrodydama, kad meilei nėra ribų.

Kelionė, pakeitusi Marijos gyvenimą

Ispanijoje gimusios ir užaugusios Marijos kelionė į Ugandą prasidėjo nuo noro pakeisti pažeidžiamų vaikų gyvenimus. Gavusi ekonomikos ir tarptautinės prekybos laipsnį ir atkreipusi dėmesį į mamos pamokymus, kaip svarbu padėti tiems, kuriems pagalbos reikia, Marija išvyko į Ugandą savanoriauti našlaičių namuose.

Tačiau likimas turėjo kitų planų. 2020 metais Marija atsidūrė Afrikoje, izoliuota nuo savo tėvynės ir įtraukta į kasdienį vaikų namų gyvenimą. Būtent tuo metu ji sulaukė šokiruojančių naujienų – našlaičių prieglauda netrukus turėjo būti uždaryta. Atsisakiusi stovėti ir nieko nedaryti, Marija priėmė gyvenimą pakeitusį sprendimą: ji pasiliks Ugandoje ir taps šių 32 apleistų sielų globėja.

Ji sukūrė šventovę vaikams

Taip gimė Kūdikių Ugandos fondas – prieglauda pažeidžiamiausiems visuomenės nariams. Padedama bičiulės savanorės Maribel, Marija užsitikrino saugų prieglobstį vaikams. Dabar jie turi du vaikų globos namus, mokyklą, kurioje mokosi beveik 600 ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikų, aklųjų vaikų mokyklą, profesinio mokymo centrą, pirminės sveikatos priežiūros kliniką, odontologijos kliniką. Tai, kas prasidėjo kaip kukli iniciatyva užkirsti kelią našlaičių namų uždarymui, išaugo į įvairiapusę organizaciją, tenkinančią įvairius svarbiausius bendruomenės poreikius.

Marijos įsipareigojimas vaikams neapsiriboja jų pagrindinių poreikių tenkinimu: tai apima visapusišką jų tobulėjimą ir jie tampa nepriklausomais, atsakingais suaugusiais. Kurdama įdarbinimo programas ji suteikia jiems įgūdžių ir pasitikėjimo, kurių reikia norint integruotis į visuomenę ir kurtis šviesesnę ateitį.

Ji norėjo padėti vaikams

Vienas iš svarbiausių Babies Uganda darbo aspektų yra jų mokykla akliesiems. Vilties šaltinis visuomenėje, kurioje negalia dažnai stigmatizuojama. Marija paaiškina, kad negalia Ugandoje yra tabu. Vaikai slepiami, o šeimai – gėda.

Teikdama švietimą ir paramą, Babies Uganda suteikia šiems vaikams galimybę nepaisyti visuomenės kliūčių ir susikurti šviesesnę ateitį.

Ji susidūrė su tam tikrais iššūkiais

Gyvenimas Ugandoje Marijai pateikė savų iššūkių. Visuomenėje, kuriai būdingas gilus seksizmas ir kultūriniai skirtumai, ji susidūrė su pasipriešinimu ir išankstiniu nusistatymu. Be to, tokiems dideliems projektams finansuoti reikalinga nuolatinė parama. Marija atskleidė, kad pajamos gaunamos iš rėmėjų, kurie jiems padeda kas mėnesį. Asmenys gali prisidėti remdami arba įsigydami neseniai išleistą knygą „The Life of Sami“. Knygoje, kurią parašė Marija, aprašomos tikros Ugandos vaikų istorijos, skaitytojams siūloma pažvelgti į jų pasaulį renkant lėšas Uganda Babies iniciatyvoms.

Savanoriai taip pat atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį papildydami organizacijos narius. Nesvarbu, ar jie dalyvauja renginiuose Ispanijoje, ar tiesiogiai dalyvauja projektuose Ugandoje, savanoriai skiria savo laiką ir įgūdžius, kad pakeltų bendruomenę.

Nepaisant iššūkių, su kuriais susiduria dėl savo darbo, Marija trykšta nepajudinama laime. Ji paaiškino, kad Ispanijoje negali rasti atsakymo, kodėl gyvena. O Ugandoje ji jaučiasi naudinga. Jos kelionė pabrėžia transformuojančią užuojautos galią ir didelį žmonių, pasišventusių keistis, poveikį.

Marijos Galán istorija yra meilės, atsparumo ir žmogaus dvasios galios įrodymas. Jos nesavanaudiškas atsidavimas kitų gerovei yra priminimas, kad net ir ištikus nelaimei gerumas ir užuojauta gali nušviesti kelią į priekį.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---