Pirmadienis, 13 sausio, 2025

Naujausi

Gydytojai sakė, kad penkiametei – tik akių infekcija, bet viskas buvo kur kas rimčiau

Neįprasta, kad vaikai suserga akių infekcijomis. Bet kai penkerių metų Stella iš Melburno (Australija) sužinojo diagnozę, jos mama apie tai daug negalvojo – bereikia išgydyti ir viskas bus gerai. Tačiau netrukus po to, kai ji grįžo namo po pirmojo vizito pas gydytoją, paaiškėjo, kad raudonos akys buvo daug rimtesnių dalykų simptomai.

Prieš pat Stellai pradedant lankyti mokyklą, mama sureagavo į tai, kad dukros vienos akies vokas labai paraudo ir patino. Kadangi akių uždegimai gali pasitaikyti kiekvienam, mama Gaylene apie tai daug negalvojo, tačiau, norėdama įsitikinti, kad viskas gerai, nuvedė dukrą pas gydytoją, kad jis ją patikrintų. Gydytojas taip pat manė, kad tai akių infekcija, taigi Stella su mama namo grįžo su specialiu tepalu ir antibiotikais. Ir gydytoja, ir mama manė, kad penkiametei po kelių dienų vėl viskas bus gerai.

Vietoj to, kad akių infekcija palaipsniui mažėtų, kaip tikėtasi, būklė pablogėjo. Pagal vaizdo įrašą iš „Watch JoJo“, kuris buvo paskelbtas „YouTube“, matyti, kad Stella netrukus taip pat pradėjo skųstis galvos skausmais. Tėvams natūraliai kyla nerimas, kai net ir vartojant vaistus būklė negerėja, todėl jie vėl kreipėsi į kitą gydytoją. Gydytojai būklę norėjo ištirti nuodugniau ir pasiuntė Stelą magnetinio rezonanso tyrimui.

Šis tyrimas atskleidė blogiausią kiekvieno iš tėvų košmarą: Stellai tarp smegenų ir akies buvo susiformavęs auglys. Situacija buvo tokia rimta, kad penkiametė buvo išsiųstas tiesiai į vaikų ligoninę Melburne.

Po daugybės tyrimų gydytojai susidūrė su sunkia dilema: auglys sparčiai augo ir ruošėsi įsirėžti į kaulą, einantį aplink akiduobę. Kadangi auglys buvo toks didelis, išsidėstęs prie pat akies, kur atsirado ir sparčiai augo, iškilo pavojus, kad Stella gali apakti. Paaiškėjo, kad Stella sirgo labai reta liga – Langerhanso ląstelių histiocitoze.

„Liga gali labai skirtis ir kiekvienam pacientui būti skirtinga. Nuo trumpo priepuolio, kaulų regresijos, iki ligos, kuri pažeidžia daugelį organų, liga yra lėtinė, progresuojanti ir gali sukelti didelę žalą. Kai kuriais atvejais ši liga yra pavojinga gyvybei.“ – rašoma didžiausioje Skandinavijos sveikatos svetainėje NHI.no.

Ląstelių tipas, sukeliantis ligą, vadinamas Langerhanso ląstelėmis. Daugeliu atžvilgių histiocitozė yra panaši į vėžį, o ligą onkologai taip pat dažnai gydo chemoterapija ir spinduliuote. Tačiau, skirtingai nei vėžys, histiocitozė kai kuriais atvejais gali pagerėti savaime be gydymo. Diagnozė taip pat yra labai reta, todėl mokslininkai nėra visiškai tikri, ar tai iš tikrųjų navikinė ar uždegiminė liga.

„Daugiau nei 70 procentų susirgusiųjų yra vaikai. Paskaičiuota, kad tenka maždaug 1–5 nauji atvejai milijonui gyventojų per metus.“ Tai reiškia, kad per metus Lietuvoje užregistruojamas vos vienas kitas toks atvejis.

Dažniausi ligos požymiai yra bėrimas, dusulys, troškulys ir padažnėjęs šlapinimasis, kaulų skausmas, limfmazgių pokyčiai, svorio kritimas, karščiavimas, dantenų problemos, ausų infekcijos, pusiausvyros ir atminties bei regėjimo sutrikimai.

„Auglys buvo 1,5 centimetro ir varpo formos“- , „Daily Mail Australia“ pasakoja mama Gaylene.

Gydytojai nusprendė operuoti auglį, nes penkiametei grėsė apakimas. Pavyko pasiekti auglį per akies voką, chirurgai sėkmingai pašalino naviką – laimei, nepažeisdami nei akies, nei audinių, nei smegenų. Po to laukė ilgas ir agresyvus gydymas, kad auglys daugiau nebeužaugtų. Tą pačią savaitę Stella pradėjo lankyti mokyklą, taip pat pradėjo savaitės chemoterapijos ir didelės steroidų dozės derinį.

„Tai buvo amerikietiškas kalnelis, ji būdavo tokia emocionali, o tada – pavargusi, tada praleisdavo savaitę atsigaudama, o tada jos ir vėl laukdavo naujas gydymas.“, – „Daily Mail“ sako mama Gaylene.

Kol naujieji klasiokai žaidė su lėlėmis ir mokėsi rašyti savo vardą, Stella sunkiai atsigaudinėjo. Galingi priešvėžiniai vaistai, prasiskverbę per jos mažą kūną, taip pat padarė ją labai pažeidžiamą ligoms, kurios gali turėti pražūtingų pasekmių susilpnėjus mažos mergaitės imuninei sistemai.

„Jei temperatūra pakildavo virš 38 laipsnių, mums reikėdavo kreiptis į greitosios pagalbos skyrių.“, – „Daily Mail“ sako tėtis Paulas Robsonas.

Jis skaičiuoja, kad skubios pagalbos skyriuje su mažyte dukra jie buvo septynis ar aštuonis kartus. Mažoji Stella turėjo ištisus metus patirti šiuos sunkius gydymo būdus, kol galiausiai buvo paskelbta sveika. Stebuklinga yra tai, kad šiandien Stella yra guvaus proto mergaitė, neturinti matomų randų ir turinti puikią regą.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Pirmadienio juoko-skopas (sausio 13 d.): Laikykite pinigines arti, nes trys zodiako ženklai netrukus patirs finansinį skirtuką!

Ką visata jums šiandien suplanavo? Gaukite išskirtinį žvilgsnį į savo likimą ir priimkite artėjančias galimybes! 🌺 Detalės jūsų laukia žemiau. ♒ Vandenis (sausio 20...

Sėkmingiausias mėnuo 2025 metais kiekvienam Zodiako ženklui

Avinas — 2025 m. vasaris Jūsų sėkmingiausias mėnuo bus vasaris. Žvaigždės suteiks jums energijos įgyvendinti ambicingiausius planus, o kliūtys tarsi išnyks, palikdamos vietos sėkmei. Klausykitės...
---