Prieš 6 metus Deivas Tyleris sėdėjo kirpykloje ir nekantriai laukė, kol jam bus išplauta galva ir nukirpti [-[0]-] . Tačiau po tos dienos visas jo gyvenimas pasikeitė aukštyn kojomis.
Praėjus 3 dienoms po vizito kirpykloje, vyras nuėjo į susitikimą, tačiau pasijuto blogai. Jo dešinė kūno pusė tapo paralyžiuota. Greitosios pagalbos automobilis Deivą nuvežė į ligoninę, kur sužinojo, kad yra paralyžiuotas.
45 metų Deivas nebegali vairuoti automobilio, jam sunku išlaikyti pusiausvyrą. Praėjus 6 metams po įvykio, jis vis dar kenčia nuo komplikacijų. Bet kaip tai atsitiko?
Viskas prasidėjo kirpykloje. Deivui atsirado kraujo krešulys, kai galva buvo palenkta atgal, kai kirpėja plovė jo galvą. Jūs tikriausiai žinote procedūrą ir žinote, kaip ji daroma, tačiau šį kartą kažkas įvyko ne taip.
Dabar Deivas nori perspėti kitus, kad niekam nereikėtų patirti to paties, ką patyrė jis.
Šis įvykis greit išplito Anglijoje. Vyras taip pat perdavė bylą teismui, o kirpykla jam turėjo sumokėti nemažą kompensaciją. Paaiškėjo, kad taip nutikę yra ne tik Deivui. „Grožio salono sindromo“ terminas vartojamas nuo 1993 metų. Visai neseniai tai nutiko ir dar vienai britei.
Tyrimų duomenimis, padėtis, dažniausiai naudojama plaunant plaukus (atlošus galvą atgal ir palenkus) gali sumažinti smegenų kraujotaką ir kai kuriais atvejais sukelti insultą vyresnio amžiaus žmonėms.
Kad ši reta, bet potencialiai mirtina problema neatsirastų, gydytojai rekomenduoja visiems senjorams nelenkti kaklo daugiau nei 15 laipsnių atgal, ypač jei asmuo turi kaklo ar smegenų kraujotakos problemų.
Pasak Deivio, mirtinų nelaimingų atsitikimų taip pat galima išvengti naudojant minkštas pagalves ir rankšluosčius. „Salonas turi užtikrinti, kad būtų prieinamos pagalvės, kad klientams jos būtų siūlomos ir kad darbuotojai žinotų apie sindromą„, – sako vyras.
Niekas neturėtų patirti to, ką patyrė Deivas. Saugodami save ir būdami atsakingi galime užkirsti tam kelią.