Pakistaniečiams Abdului Rasheedui ir Shoaibui Ahmedui dar tik trylika ir devyneri metai, tačiau jie jau patyrė sveikatos problemų. Tiesą sakant, tai nėra kalba apie skausmą. Jų liga yra labai keista. Pasak gydytojų, tai pasaulinio masto fenomenas, ir kadangi nėra kitų pacientų, niekas nežino, kas ir kodėl jiems negerai. Visus keistus reiškinius galima pamatyti tik saulei leidžiantis!
Jau keletą mėnesių žiniasklaida rašo apie brolius iš Pakistano. Berniukus kamuoja labai keista liga. Kai tik saulė nusileidžia, jie … negali judėti! Jų kūnai laikinai būna paralyžiuoti, jie negali kalbėti. Jie yra vegetacinės būsenos iki pat kitos dienos aušros!
Jų tėvas juos vadina „saulės vaikais“, bet atrodo, kad jis klysta. Gydytojai nustatė, kad jo sūnų būklė mažai susijusi su saule. Kai broliai yra tamsiame kambaryje arba kyla audra, viskas būna gerai. Problema prasideda tik saulei leidžiantis…
Medicinos mokslo centro daktaras Javedas Akramas iš Pakistano sakė: „Mes jų atvejį vertiname kaip didžiausią iššūkį. Mūsų gydytojai atlieka daug tyrimų, norėdami išsiaiškinti, kodėl šie berniukai dieną yra aktyvūs, tačiau saulei nusileidus, jie negali atmerkti akių, kalbėtis ar valgyti.“
Šiuo metu Abdului Rasheedui ir Shoaibui Ahmedui jau buvo atlikta per … 300 skirtingų bandymų! Jų tėvas Mohammadas Hashimas mano, jei gydytojai negali padėti, tai reiškia, kad vaikai patiria tamsiosios magijos įtaką … Tačiau medicina turi labiau tikėtiną teoriją.
Gali būti, kad brolių liga yra genetinė. Abdulo Rasheedo ir Shoaibo Ahmedo tėvai yra pusbroliai. Du iš šešių jų vaikų dėl nežinomų priežasčių mirė labai anksti, tačiau kitų jų berniukų būklė buvo tokia pati kaip ir vadinamųjų „saulės vaikų“. Tačiau jųdviejų dukterys yra visiškai sveikos, todėl daroma išvada, kad liga pasireiškia tik vyriškos lyties palikuoniams.
Deja, bet vis dar nėra žinoma, kaip galima būtų padėti šiems vaikams. Guodžia tik tai, kad padeda eksperimentinis gydymas vaistais – berniukai būna aktyvūs iki maždaug 22 val., o tai yra gerokai vėliau po saulėlydžio.
Broliai yra įsitikinę, kad vieną dieną pavyks pasveikti. Užaugę jie taip pat nori padėti kitiems – vienas nori tapti profesoriumi, o kitas – tyrėju.