Vienam Dauno sindromą turinčiam vaikinui saugumo sumetimais nebuvo leidžiama žaisti įprastose žaidimų aikštelėse. Tą akimirką, kai viena nepažįstama moteris sužinojo apie jo ir jo likimo brolių didžiąją svajonę, ji parodė, kas yra tikrasis gerumas, o apie tai plačiau informavo „Cafemom“. Pora Shannon ir Jason Pinkerton iš Glenrock miesto, Vajomingo valstijos, įsivaikino šešis vaikus, turinčius Dauno sindromą ir kitus sveikatos sutrikimus.
Duodama interviu „Cafemom“, Shannon papasakojo, kodėl jie nusprendė įsivaikinti vaikus su Dauno sindromu. „Aš užaugau su neįgaliais žmonėmis, įskaitant savo vyresniąją įvaikintą seserį, kuri turėjo Dauno sindromą. Mano mama vadovavo neįgalių moterų globos namams“, – sakė ji.
Tęsdama ji pridūrė:
„Man visada rūpėjo neįgalūs ir pagyvenę žmonės. Niekada nemačiau skirtumo tarp jų ir kitų žmonių. Net mano biologiniai vaikai nemato skirtumo“.
Visi vaikai nusipelno turėti namus
Kaip pasakojo Shannon, daugelis žmonių nori įsivaikinti kuo mažesnius vaikus.
„Kai kalbama apie įvaikinimą, daugelis žmonių ieško kūdikių, o ne vyresnių vaikų ir paauglių. Aš neabejotinai remiu vaikų iš globos namų įvaikinimą ir manau, kad visi vaikai turėtų būti namuose, o ne globos įstaigose“, – sakė ji.
Tačiau priežastis, kodėl Shannon ir Jason nusprendė apskritai įsivaikinti, buvo jų biologinis sūnus. Dar darželyje jis svajojo, kad vieną dieną jo šeima įsivaikins broliuką ar sesutę, tad taip ir nutiko.
„Visi vaikai nusipelno namų, įskaitant ir tuos, kurie turi specialiųjų poreikių, ir tuos, kurie buvo patekę į bėdą, kuriems buvo skirta lygtinė bausmė ir pan. Nei vienas vaikas neturėtų būti nurašytas. Man buvo suteikta laimė turėti vaikų ir auginti juos taip, kad jie būtų kuo labiau savarankiškesni“, – žiniasklaidai „Cafemom“ sakė Shannon.
Moteris taip pat pridūrė, kad svarbu, jog ir kiti žmonės pripažintų vaikų galimybes.
„Daugelis žmonių mano, kad mūsų namuose turbūt vyrauja didelis chaosas, tačiau iš tikrųjų mes niekuo nesiskiriame nuo kitų šeimų. Noriu, kad mano vaikai būtų aktyvūs ir matomi visuomenėje, kad žmonės matytų, jog jie yra savarankiški ir gabūs“, – aiškino ji.
Net jei jų gyvenimas ne taip jau labai skiriasi nuo kitų šeimų, auginančių vaikus, Shannon ramybės nedavė dar vienas aspektas.
Jos įvaikintiems vaikams saugumo sumetimais nebuvo leidžiama žaisti įprastose žaidimų aikštelėse.
Tačiau neseniai vaikai gavo ne pelno siekiančios organizacijos „Unlimited Play“ dovaną.
Organizaciją „Unlimited Play“ įkūrė Natalie Mackay savo neįgalaus sūnaus Zach, kuris mirė 2021 metais, garbei. Ši ne pelno siekianti organizacija stato žaidimų aikšteles, kuriomis gali naudotis visi vaikai.
Žaidimų aikštelė visiems
Žaidimų aikštelė turėjo būti baigta įrengti iki birželio 1 d.
Pasak Shannon, tai labai pakeitė vaikų gyvenimus.
„Ši žaidimų aikštelė mums reiškia labai daug! Šiuo metu kieme turime tokį žaidimų kompleksą, kuriuo kai kurie vaikai negali naudotis dėl saugumo priežasčių.
Organizacijos „Unlimited Play“ dovanota „Little Tikes Commercial“ žaidimų aikštelė labai pakeitė mūsų šeimos gyvenimą“, – sako Shannon.
„Dauno sindromą turintys vaikai dėl genetinių faktorių, kurie turi įtakos raumenų vystymuisi ir tonusui, paprastai turi mažiau raumenų masės nei kiti. Džiaugiuosi šiuo papildomu užsiėmimu, kuris praturtina jų gyvenimą.“
Siekdama didinti informuotumą apie Dauno sindromą, Pinkerton šeima įkūrė „TikTok“ paskyrą, kurioje dalijasi savo kasdieniu gyvenimu. Šiuo metu paskyrą seka daugiau nei 1,2 mln. sekėjų.
Tuo tarpu Natalie Mackay džiaugiasi šios puikios šeimos laime.
„Galimybė būti tokių akimirkų dalimi yra ne tik garbė, bet ir labai pamokanti patirtis. Labai žaviuosi Pinkerton šeima. Jie sukūrė berniukams nuostabų gyvenimą ir suteikė jiems mylinčius namus“.
@pinkertonboysadventures #unlimitedplay #littletikescommercial #wyoming #downsyndrome #adoptfromfostercare #playground #inclusive #playwarriors #nolimits #blessed #inclusiveplay #inclusiveplayground #foreverhome #happy #sons