16-metis vaikinas parašė straipsnį vietiniam laikraščiui, kuriame papasakojo apie išankstinį žmonių nusistatymą neįgaliojo vežimėlio naudotojų atžvilgiu.
Anthony serga cerebriniu paralyžiumi ir naudojasi neįgaliojo vežimėliu. Jis negali kalbėti, todėl bendravimui naudoja pokalbių lentą su klaviatūra. Jo gyvenimas yra visavertis, tačiau vienas dalykas jį vėl ir vėl nuvilia: tai – išankstiniai nusistatymai, su kuriais jis susiduria, nes sėdi invalido vežimėlyje.
Apie savo nusivylimą jis papasakojo vietiniam laikraščiui „Romerikes Blad“. Anthony sako, kad jis nesijaučia suprastas, be to, vaikinas dažnai pastebi, kad į jį žiūrima iš aukšto.
„Kartą, kai su asistente stovėjome lifte, priėjo sena ponia ir pradėjo su manimi kalbėti kūdikių kalba. Taip, aš sėdžiu invalido vežimėlyje, ir taip, turiu CP, bet aš nesu kūdikis“, – įraše rašo Anthony.
Anthony teigia, kad vyresnio amžiaus žmonės gana dažnai su juo kalba tarsi su kūdikiu.
„Kadangi nemoku šnekamosios kalbos, atsidūręs tokioje situacijoje tiesiog sėdžiu ir bandau nusiraminti“, – rašo jaunuolis.
Cerebrinis paralyžius (CP) yra vystymosi sutrikimas, kurį sukelia smegenų pažeidimas, įvykęs prieš gimdymą, gimus ar sulaukus 2 metų. Žodis „cerebrinis“ reiškia „galvos smegenys“, o „paralyžius“ apibūdina tai, kad liga apima judėjimo sutrikimus. Būtent judėjimo sunkumai yra ryškiausia CP savybė. Pasak Helse Norge, CP gali sukelti mokymosi sunkumų, tačiau ne visada. Dažniausiai tokia diagnozė yra susijusi su judėjimo negalia.
Anthony eina į mokyklą kaip ir bet kuris kitas šešiolikmetis. Jis yra patyręs patyčias: dažnai dėl to, kad žmonės mato tik neįgaliojo vežimėlį. Anthony mato, kad yra dalykų, kuriuose jis tikriausiai negali dalyvauti, bet kaip jis pats sako: „Yra daug būdų, kaip aš galiu būti į juos įtrauktas“.