Mylimo žmogaus netektis visada yra skaudi. Dar skaudžiau, jei žmogus miršta būdamas dar visai jaunas. Deja, viena šeima patyrė siaubingą tragediją, kurios nelinkėtume net ir savo didžiausiam priešui. Niekas tiksliai nežino, kas nutiko. Kaip sakė Gunteris Holthofas, jo žmona Alison, trijų vaikų mama, Naujojoje Škotijoje gyveno laimingą gyvenimą. Gruodžio 31 dieną ji pabudo skųsdamasi pilvo skausmais.
Rugsėjo mėnesį Alison nukrito nuo žirgo, ir, pasak Gunterio, nuo to laiko jautė skausmą.
„Jai tai buvo sunkus metas”, – sakė žmonos netekęs vyras.
Alison nusprendė išsimaudyti karštoje vonioje, kad sumažintų skausmą, bet tai nepadėjo. Vaikai nubėgo pas tėvą, kad praneštų jam, kad mama iš skausmo raitosi ant grindų. „Ji gulėjo koridoriuje ant grindų ir raitėsi iš skausmo“, – prisimena Gunteris.
Vyras nusprendė nekviesti greitosios pagalbos, nes tuomet, kai Alison nukrito nuo žirgo, greitosios pagalbos jie laukė penkias valandas. Jis įsodino žmoną į automobilį ir nuvežė ją į Kamberlando regioninį sveikatos priežiūros centrą Amherste. Naujųjų metų išvakarėse jie čia atvyko šiek tiek po 11 valandos.
Gunteris pasodino Alison į neįgaliojo vežimėlį, tačiau skausmas buvo toks stiprus, kad moteris susirietusi atsigulė ant laukiamojo kambario grindų.
„Pasakiau seselei ir registratūros darbuotojai, kad viskas yra labai blogai“, – prisimena jis. „Ji nesijautė gerai ir jautė didelį skausmą“. Gydytojai paėmė kraujo ir šlapimo mėginius, o tai buvo gana sunku, nes jai labai skaudėjo. Gunteris prisimena, kaip žmona jam pasakė: „Jaučiu, kad mirštu. Jie leis man čia numirti“.
Praėjo kelios valandos
Apie 15:00 jie buvo pakviesti į patalpą, kur buvo paimti tolesni kraujo ir šlapimo mėginiai. Gunteris tris kartus pranešė slaugytojams, kad jo žmonos juntamas skausmas vis labiau stiprėja.
Gunteris prisimena beprasmiškus klausimus, ar jo žmona visada buvo tokia. Kai Alison akys pradėjo lakstyti į šalis, slaugytoja paklausė Gunterio, ar ji nevartoja kokių nors vaistų, o šis tiesiog atsakė: „Ne“.
Laukiant gydymo, Alison mirties baimė vis labiau stiprėjo. Gunteris prisimena, kaip 18:00 ji pradėjo rėkti iš skausmo.
Tuo metu atėjo slaugytoja patikrinti pulsą, kuris buvo 100. Jos kraujospūdis buvo labai žemas, nuo 40 iki 60.
„Tada viskas įvyko greitai, visi skubėjo“, – prisimena Gunteris. „Pirmą kartą tikrai pajutau, kad kažkas į mus atkreipė dėmesį“.
Pagaliau jie sulaukė dėmesio. Alison buvo suleista nuskausminamųjų. Jai buvo atlikta elektrokardiografija. Jai taip pat buvo planuota atlikti rentgeną.
Gunteris trumpam išėjo iš patalpos, o grįžęs rado žmoną rėkiančią iš skausmo: „Negaliu kvėpuoti. Skauda, nejudinkite manęs, skauda“, – prisimena jis.
Alison sustojo širdis. Teko imtis gelbėjimo priemonių. Gunteris prisimena: „Daug žmonių atėjo ir išėjo. Patalpa buvo sausakimša, kaip sušikta geležinkelio stotis. Ten buvo daug žmonių“.
Kokia jos mirties priežastis?
Alison buvo tris kartus gaivinama, tačiau nesėkmingai. Gunteriui buvo pasakyta, kad daugiau nieko nebegalima padaryti. Vėliau gydytojas jam parodė kompiuterinę tomografiją, kuri parodė kraujavimo požymius, tačiau gydytojai negalėjo nustatyti, kas tai sukėlė.
„Tikimybė, kad ji išgyvens operaciją , buvo 1 proc. Nebuvo daug šansų, kad ji kada nors gyvens normalų gyvenimą“, – sakė Gunteris ir pridūrė, kad jo žmona patyrė sunkų kraujavimą iš daugelio gyvybiškai svarbių organų, įskaitant ir smegenis.
Gruodžio 31 d. 23.00 h buvo konstatuota Alison mirtis. Gunteris dėl to buvo nepaprastai nusiminęs ir kaltino medicinos personalą aplaidumu.
Praėjus dviem savaitėms po žmonos mirties, Gunteris pranešė, kad dar negavo skrodimo ataskaitos, paaiškinančios jos mirties priežastį. Kaip jis sakė: „Panašu, kad pareigūnai dėl to nesijaudina. Nežinau, kas turi atsitikti… ar kiek dar žmonių turi mirti. Gėda“.
Dėl Alison mirties pradėtas tyrimas. „GoFundMe“ platformoje buvo sukurta lėšų rinkimo akcija, skirta padėti šeimai šiuo sunkiu metu.