Statistika rodo, kad 90 % drabužių, kuriuos skalbiame skalbimo mašinoje, nėra nešvarūs. Nors kai kurie drabužiai skalbiami be perstojo, kiti kelias dienas laukia skalbimo mašinoje. Kaip dažnai reikia skalbti tam tikrus daiktus? Ką plauname per dažnai, o kam skiriame per mažai dėmesio?
Timpos ir džinsai
Reguliarus skalbimas išblukina džinsų spalvą ir pablogina medžiagos tekstūrą. Karštas vanduo taip pat sutraukia rūbą, todėl sunkiau į jį tilpti. Kad kuo ilgiau išsaugotumėte mėgstamus džinsus, skalbkite juos kuo rečiau.
O štai su timpomis kita kalba. Sandarūs drabužiai sugeria prakaitą, kuris yra gera bakterijų dauginimosi vieta, taip pat skleidžia nemalonų kvapą. Jei kasdien nešiojate timpas, būtinai išplaukite jas po 2–3 kartų. O po aktyvių treniruočių geriausia jas skalbti iš karto, neatsižvelgiant į dėvėjimų skaičių.
Sportinė liemenėlė ir įprasta liemenėlė
Buvo atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 200 moterų. Ja buvo siekta išsiaiškinti, kaip dažnai jos plauna liemenėles. Maždaug trečdalis teigė, kad jas skalbia kartą per 2 savaites. Kitos teigė, kad rečiau, jei nedėvi tos pačios liemenėlės kelis kartus iš eilės.
Šio tipo apatinių nereikia reguliariai skalbti, kai yra keletas atsarginių. Dėl to liemenėlė mažiau praranda savo formą, o guma ilgiau išsilaiko neištampiusi. Tačiau nėra jokios alternatyvos sportinei liemenėlei. Todėl ją reikia plauti po kiekvieno dėvėjimo.
Kilimas ir rankšluostis
Rankšluostį derėtų pakeisti po 3-4 naudojimų. Kad sumažintumėte skalbimų skaičių, galite naudoti 2 rankšluosčius ir tada juos skalbti kartą kas 2 savaites.
O kilimėliai ir kilimai tampa nešvarūs daug greičiau, nei jūs manote. Tamsioje ir drėgnoje aplinkoje jie yra gera bakterijų ir grybelių veisimosi vieta. Todėl vonios kambario kilimus reikia skalbti kartą per savaitę.
Kepurė su snapeliu ir žieminė kepurė
Jei šaltuoju metų laiku dėvite ne vieną kepurę, užtenka ją išplauti kartą per 2 mėnesius. O štai kepurę su snapeliu derėtų plauti bent du kartus per vasarą ir daryti tai tik rankomis, kad nepažeistumėte kepurės formos.
Pagalvės užvalkalas ir patalynė
Patalynėje su dulkėmis kaupiasi kenksmingi mikroorganizmai. Dažnas šių medžiagų įkvėpimas gali sukelti alergines reakcijas, kvėpavimo takų ligas, sudirginti burną ir nosį. Tad įpraskite patalynę plauti kas 10 dienų.
Ypatingą dėmesį derėtų skirti pagalvės užvalkalui, nes jis tiesiogiai liečiate su veidu. Keiskite jį kur kas dažniau.
Antklodė ir lovos užtiesalas
Lovos užtiesalą galima skalbti kartą per 2 mėnesius, nes jis neturi tiesioginio sąlyčio su oda. O štai antklodę reikėtų išskalbti kartą per mėnesį.
Striukė ir paltas
Striukes reikėtų plauti kartą kas 3 mėnesius. Viršutiniai rūbai neliečia kūno, todėl jų nereikia skalbti reguliariai. O su paltais būkite labai atsargus. Daugelis jų nėra plaunami ir turėtų būti valomi sausai.
Pagalvė ir antklodė
Riebūs plaukai ir išsausėjusi oda gali kauptis ant pagalvės ir sukelti grybelį. Pagalvėse, kurios daugelį metų nebuvo plaunamos skalbimo mašinoje, gali įsiveisti dulkių erkutės, kurios gali sukelti stiprią alergiją. Todėl įpraskite pagalves plauti kartą per 3 mėnesius.
O antklodę užtenka plauti kartą per pusmetį, nes ji neužsiteršia taip greitai kaip pagalvė.
Tiulis ir užuolaidos
Storąsias užuolaidas, pakabinamas abiejose lango pusėse, galima skalbti kartą per metus, tačiau nepamirškite reguliariai jų siurbti. Tai neleidžia įvairiems mikroorganizmams ir erkėms daugintis užuolaidose.
Tiulis kabo lango viduryje ir sugeria nešvarumus bei dulkes iš išorės. Todėl pabandykite jį skalbti bent kartą per šešis mėnesius, tačiau virtuvės užuolaidas rekomenduojama plauti kuo dažniau.
Dušo užuolaidos
Dušo užuolaidas taip pat reikia skalbti. Ant jų kaupiasi įvairūs nešvarumai, muilo dalelės ir t. t. Jei užuolaidos pagamintos iš poliesterio arba audinio, jas galima skalbti mašina. Jei ant dušo užuolaidų susidaro pelėsis, pirmiausia kelias valandas pamirkykite jas acto tirpale ir pašalinkite teršalą šepetėliu. Tada skalbkite skalbimo mašinoje su puse puodelio sodos 60 laipsnių temperatūroje.