Šeštadienis, 11 sausio, 2025

Naujausi

Vestuvinių žiedų reikšmė ir istorija. Sužinokite apie šį simbolį daugiau

Bet kuriose vestuvėse galite pamatyti daugybę ritualų ir tradicijų, kurias žmonės perduoda iš kartos į kartą. Viena iš labiausiai paliečiančių ir kartu šventų akimirkų vestuvių metu – žiedų mainai, patvirtinantys naujos šeimos sukūrimą. Bet ar kada susimąstėte, ką reiškia vestuviniai žiedai ir kada prasidėjo ši tradicija?

žiedų

Ką reiškia vestuviniai žiedai?

Norėdami sužinoti, ką reiškia vestuviniai žiedai, pirmiausia turite pažvelgti į papročio dovanoti juos santuokoje atsiradimo istoriją.

Vestuvinių žiedų istorija

Kada žmonės pradėjo nešioti vestuvinius žiedus, tiksliai nežinoma. Manoma, kad ši tradicija paplito visame pasaulyje iš Senovės Egipto ar Senovės Graikijos. Be to, patys žiedai buvo kitokios formos. Jie nebuvo pagaminti iš metalo, kaip dabar, bet buvo sukurti iš nendrių. Akivaizdu, kad jie buvo trumpalaikiai, todėl jie tiesiog tarnavo kaip klanų sutikimo tuoktis simbolis.

Senovės Romoje vestuviniai žiedai jau buvo metaliniai, tačiau, kas mums keista, jaunikis piršlybų metu žiedą dovanodavo ne nuotakai, o jos tėvams. Taip yra dėl to, kad tuo metu moteris neturėjo daug teisių, o jos tėvai sudarydavo santuoką už ją, parinkdami tinkamiausią partnerį. Tuomet žmona nešiojo vestuvinį žiedą kaip savo priklausymo vyrui ženklą. Jo inicialai dažnai buvo dedami ant žiedo, kad visi žinotų, jog moteris yra jo nuosavybė. Kita vertus, vyrai tokių žiedų apskritai nenešiojo, nes jie buvo laisvi piliečiai.

žiedų

Rytuose žmonės taip pat perėmė vestuvinių žiedų nešiojimo tradiciją, tačiau juos turėti galėjo tik turtingieji. Rytuose vyrai užsakydavo ne tik papuošalus, bet ir ištisus mechanizmus. Jei jaunikis uždėdavo žiedą ant nuotakos piršto, tada ji pati nebegalėdavo jo nusiimti. Tai buvo galima padaryti tik išmokus specialią veiksmų seką su žiedu, kurie buvo tarsi kodas. Ši tradicija taip pat pririšdavo moterį prie jos vyro.

Artėjant link mūsų laikų, vestuviniai žiedai pradėjo turėti romantiškesnę prasmę, jie tapo meilės ir harmonijos poroje simboliais. Tačiau net prieš 150 metų, vyrai šio santuokos simbolio nenešiojo, įpareigodami tai daryti tik moteris. Tik XX amžiuje vyrai pradėjo juos dėtis ant pirštų ir nebenusiimti. Pasaulinių karų metu, kai vyrai būdavo priversti ilgus metus būti toli nuo namų, vestuviniai žiedai primindavo, kad namuose jų laukia šeima. Taip buvo lengviau išgyventi visus pavojus.

žiedų

Vestuvinių žiedų reikšmės

Per visą istoriją atsirado keletas teorijų apie vestuvinių žiedų reikšmes:

1. Senovės Egipto gyventojai garbino saulės dievą, todėl rato forma, primenanti saulės diską, jiems buvo ypač dieviškas simbolis. Apskritimas taip pat buvo begalybės ir tobulumo simbolis. Vestuviniai žiedai egiptiečiams iš tikrųjų reiškė santuokos palaiminimą iš dangaus ir amžinybę.

2. Senovės graikai tikėjo, kad ant kiekvieno žmogaus bevardžio piršto yra specialus nervas, tiesiogiai sujungtas su širdimi. Būtent todėl, kai susituokdavo, žiedas būdavo uždedamas ant šio piršto. Žmonės tikėjo, kad tokiu būdu tarp poros susiformuoja ypatingas ryšys, kuris įsiskverbia į jų širdis. Dabar žinome, kad nervų sistema yra išdėstyta kitaip, tačiau simbolika išlieka.

3. Plintant krikščionių religijai, žiedai tapo vestuvių ceremonijos dalimi. Dalijimasis jais bažnyčioje reiškia dievišką poros palaiminimą šeimos sąjungai.

4. Dabar žiedai vis dar naudojami santuokai įprasminti. Ornamentai, maldos, inicialai ar net eilutės iš dainų dažnai kaldinami ant šių simbolių. Taigi, vestuviniai žiedai tampa ne tik abipusės meilės ir pagarbos simboliu, bet ir santuokos bei šeimos laimės talismanu.

Žinoma, kiekvienam žmogui jo vestuvinis žiedas turi savo ypatingą reikšmę. Kad ir kas tai bebūtų, svarbiausia, kad šis tikėjimas tik sustiprintų santuoką. Tikimės, kad jums buvo įdomu sužinoti, ką reiškia vestuviniai žiedai.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---