Ar gerai pažįstame mus supančius daiktus? Iš tiesų įprantame naudotis mums aktualiausiomis jų funkcijomis, bet neišnagrinėjame jų iki galo. O kai kurie dalykai tampa tokie įprasti akiai, kad nė nesusimąstome, ką jie iš tiesų reiškia. Apžvelkime bent keletą iš jų.
Automobilio raktelis
Kai kurių gamintojų automobilių rakteliuose yra funkcija, kuri leidžia greitai išvėdinti automobilio saloną. Tam paprasčiausiai reikia kelias sekundes nuspaudus palaikyti durų atrakinimo mygtuką. Tada visi automobilio langai atsivers vienu metu. Žinoma, jei jie valdomi ne rankiniu būdu.
Lipdukai ant daržovių ir vaisių
Skaitmeninis kodas, kuris kartais būna ant vaisių ir daržovių, savyje turi tam tikros informacijos apie produktą. 4 skaitmenų kodas nurodo, kad produktas buvo užaugintas natūraliai. 5 skaitmenų kodas, prasidedantis devynetu, reiškia neorganinę produkto kilmę.
Griovelis kavos puodelio apačioje
Pasirodo ir toks dalykas nėra tik dėl vaizdo. Šis griovelis reikalingas, kad puodelis neslystų ant šlapio paviršiaus ir neapvirstų.
Medinės pakabos
Šiuolaikiniame pasaulyje medinės pakabos atrodo labiau it mados vaikymasis nei funkcionalus pasirinkimas. Tačiau anksčiau pradinė jų paskirtis buvo medienos kvapu atbaidyti vabzdžius, ypač kandis.
Imbieras
Daugelis žmonių valgo imbierą kartu su sušiais, kad paįvairintų skonių paletę. Tačiau tikroji imbiero paskirtis yra išvalyti gomurį tarp skirtingų sušių, kad skoniai nesusimaišytų.
Išgaubimai automobilio padangų grioveliuose
Šie išgaubimai atlieka svarbią funkciją. Jie parodo, ar labai nusidėvėjusios padangos. Jei jų nebėra, vadinasi, reikia keisti padangas.
Mėlyni dantų šepetėlio šereliai
Jie taip pat nėra tik reklaminis triukas, kad pritrauktų pirkėjų dėmesį. Šie šereliai yra rodiklis. Kai jie nublunka, ateina metas keisti dantų šepetėlį.
Mikrobangų krosnelės garsas
Pasirodo, kai kuriuose mikrobangų krosnelių modeliuose vis dar yra būdas nutildyti ausį rėžiantį garsą, kuris pasigirsta maisto kaitinimo pabaigoje, nors atrasti, kaip tai padaryti, nėra lengva. Tam reikia nuspaudus palaikyti 2 numerio mygtuką. Kitur šią funkciją galima atrasti nustatymuose.
Apatinė švarko saga
Ar pastebėjote, kad raudonuoju kilimu vaikštančios garsenybės retai susisagsto visas švarko sagas? Ši tradicija atėjo iš anglų karaliaus Edvardo VII laikų. Kadangi buvo princas, jis negalėjo atsilikti nuo mados, nors ir turėjo antsvorio. Todėl jis pradėjo nesisagstyti visų švarko sagų, kad jaustųsi patogiau. Britų aukštuomenė tai pastebėjo ir ėmė atkartoti šį elgesį, kad parodytų pagarbą. Ilgainiui šią tradiciją perėmė visa šalis.
Ar sužinojote ką nors nauja?