Italų kalbos žodžio „pomodoro“ nereikia versti. Žinoma, kalbama apie pomidorą! O jei esate didelis gyvenimo triukų gerbėjas, tikriausiai jau girdėjote, kad „Pomodoro“ taip pat yra laiko valdymo metodas, kuriuo vadovaujantis galima nugalėti vilkinimą, t. y., įprotį atidėti darbus rytojui, ir smarkiai padidinti produktyvumą.
Devintajame dešimtmetyje italo Francesco Cirillo sukurtas „pomodoro metodas“ savo pavadinimą gavo iš pomidoro formos virtuvės laikmačio, kurį išradėjas naudojo kurdamas.
Iš tikrųjų procesas yra labai paprastas. Visų pirma, susidarykite būsimos dienos darbų sąrašą. Tada padalykite jį į 25 minučių darbo laikotarpius, vadinamus, žinoma, „pomidorais“. Ir tik tada pradėkite dirbti.
Turite susikaupti ir atsiduoti visoms 25 „pomidoro“ minutėms, o laikui pasibaigus, gaunate 5 minutes poilsio. Nugalėję pirmuosius keturis „pomidorus“, galite padaryti sąžiningai uždirbtą 15-20 minučių pertrauką, kad papildytumėte energijos atsargas.
Jei esate panašus į daugumą žmonių, jūsų našumo lygis skiriasi valandomis. Kartais gali atrodyti, kad užduotys ir laikas praskrenda. O kitu metu diena eina lėtai ir vienintelis dalykas, kurį tikrinate, yra „Facebook“ ar el. paštas.
Tyrimai rodo, kad jei verčiate save visą dieną dirbti prie darbo stalo, sumažėja produktyvumas, o dažnos trumpos pertraukėlės padeda išlikti energingiems ir motyvuotiems.
Žinodami, kad jūsų „pomidoras“ trunka tik 25 minutes, galite drąsiai prisiversti save pasistengti per šį trumpą laiką. Iš esmės tai verčia jus atsakyti už savo laiką ir numatytas užduotis.
Nepaisant didžiulio populiarumo „pomidorų“ metodas turi savo kritikų. Vienas jų nurodytas trūkumas yra tai, kad ne visiems darbuotojams 25 min. yra tinkamos. Vienoms užduotims šio laiko gali būti per daug, o kitoms – per mažai. Pvz., jei darbuotojas dirba su klientais, susitikimas gali užsitęsti ilgiau ir darbuotojas negalės įveikti savo 25 min.
Tačiau yra ir gerų naujienų. „Pomodor“ metodas jums nieko nekainuos. Viskas, ko reikia, yra laikmatis. Buvo sukurtos net specialios „iPhone“ ir „Android“ programos, ypač tiems, kurie neturi realaus laikmačio. Ar metodas jums tiks? Atsakymas akivaizdus: kol nepabandysite, nežinosite. Kodėl gi neišbandžius?