Ketvirtadienis, 9 sausio, 2025

Naujausi

Susipažinkite su reta gentimi, kurioje moterys turi užsikimšti nosį, kad išvengtų nepageidaujamo dėmesio

Subtiliai nosies šonuose įsitaisę juodmedžio nosies kamšteliai – įprasta Apatani genties moterų, gyvenančių Arunačal Pradešo (Indija) širdyje, išvaizdos dalis. Nosies kamščių įkišimas, simbolizuojantis brandą ir perėjimą į moteriškumą, yra iškilminga apeiga, atliekama prasidėjus pirmajam moters mėnesinių ciklui.

Ši praktika nevykdoma nuo 1970 m.

Ziro slėnio ribose, kaimiškose Arunachal Pradešo vietovėse, gyvena Apatani gentis, dar vadinama Tani. Jų senieji papročiai, ypač ritualinis nosies užkimšimas ir moterų veido tatuiruotės, nuo 1970 m. prarado populiarumą ir tapo praėjusios eros atgarsiais.

Kištukai ir tatuiruotės buvo sukurti siekiant apsaugoti moteris.

Legenda  pasakoja apie tai, kad ši savotiška praktika turėjo tarsi skydas saugoti nuo būtybių, kurios kėlė pavojų šios genties moterims.

Apatani vadas įsakė, kad moterys turi nešioti didelius apskritus nosies kamščius, vadinamus hurlo, kurie turi atgrasyti nuo piktų kėslų turinčių žvilgsnių. Ši detalė taip pat buvo papildoma tatuiruotėmis, kurios buvo daromos vertikaliai nuo antakio iki smakro, slėpdamos žavesį, galintį patraukti nepageidaujamą dėmesį.

Gentis taip pat žinoma dėl jų turimų derlingų pelkių.

Arunachal Pradešo vietovė turi daug derlingų šlapžemių, todėl apatai augina ryžius. Šios kultūros auginimas yra papildomas įvairiais ritualais – tai persipina su Donyi-Polo ritmais ir šokiais, kurių metu vietiniai gyventojai garbina Saulę (Donyi) ir Mėnulį (Polo).

Deja, laikas pamažu tirpdo gilias šios genties tradicijas. Šiandien galime tik vienu akies krašteliu pažvelgti į šios mįslingos tautos kasdienybę.

Įvairių neįprastų genčių kasdienybės akimirkos fiksuojamos dronais, todėl mes turime galimybę pamatyti, kaip gyvena žmonės, kurių kasdienybė gerokai skiriasi nuo mūsų.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---