Fotografas Ericas Lafforgue’as turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo Šiaurės Korėja. Jo nedomino kruopščiai suorganizuotos turistinės kelionės, kurios atskleidžia tik išorinį šalies fasadą. Fotografas norėjo pažvelgti į žemę ir žmones, kurie nėra visiškai valdomi režimo. Tačiau kai 2012 m. Lafforgue’as grįžo iš savo 6-osios kelionės po Šiaurės Korėją, vyriausybė sužinojo, kad jis internete dalijasi slaptomis nuotraukomis…
Šalies gidai su malonumu rodo, kad ten kiekviena šeima turi kompiuterį. Bet kai pastebite, jog namuose nėra elektros, jūsų iškart paprašys nuotrauką ištrinti.
Kariai dažnai dirba vietiniuose ūkiuose.
Sakoma, kad Šiaurės Korėjoje vaikai retai elgiasi nedrausmingai. Autobusas važiavo Samiyan kryptimi, kai šis mažylis stovėjo viduryje kelio.
Kareivis ilsisi ant žolės.
Apsilankymas kaimo žmonių namuose. Turistams rodomus namus ir šeimas vyriausybė atidžiai parenka. Tačiau kartais tokia detalė kaip vonios kambarys be modernaus maišytuvo parodo, koks sunkus šios šalies žmonių gyvenimas.
Pjongčange vis daugėja automobilių, tačiau valstiečiai nėra prie jų įpratę. Vaikai ir toliau žaidžia keliuose, kuriais anksčiau nevažinėjo automobiliai.
Fotografuoti kareivių poilsį taip pat draudžiama.
Žmonių, kuriems matyti nepakankamos mitybos požymiai, fotografuoti negalima.
Jei apsilankėte Pjongčango delfinariume, turite teisę fotografuoti tik gyvūnus. Fotografuoti kariuomenę draudžiama. Nors jie sudaro 99 % auditorijos.
Šios nuotraukos paaiškinimas toks, kad Šiaurės Korėjos gyventojai dažnai valgo žolę iš parko. Jei bandysite tai nufotografuoti, gidai įsius.
Eilės yra „Šiaurės Korėjos nacionalinis sportas“.
Mažame ežere pakeliui į Wonsan žvejys vietoj pripučiamos valties naudoja padangą.
Giliausia metro sistema yra Pchenjane ir gali būti naudojama kaip pastogė nuo bombardavimo. Fotografo paprašė pašalinti nuotrauką, nes joje matyti tunelis.
Draudžiama blogai vaizduoti pareigūnus. Šis pareigūnas užmigo bažnyčioje.
Jei nakvojate viešbutyje Kaesonge, būsite uždarytas. Kai paklausite, kodėl negalite išeiti į lauką, gausite atsakymą: „Visai kaip ir viešbutyje“.
Wonsano pionierių stovykloje lankosi turistai, kuriems parodoma, kaip linksminasi jaunimas iš visos šalies. Tačiau kaimo vaikai bijo naudotis jiems dar nematytais eskalatoriais.
Šiaurės korėjiečių apranga jiems yra nepaprastai svarbi. Niekada nepamatysite prastai apsirengusio miesto gyventojo. Tą dieną mokiniai šoko parke. Kai fotografas norėjo juos įamžinti, moteris puolė vyrui tiesinti marškinius.
Fotografo nuomone, tai yra kvailiausias draudimas, su kuriuo jis susidūrė. Jis fotografavo ir visi pradėjo ant jo šaukti. Kadangi paveikslas nebuvo baigtas, fotografas neturėjo teisės jo fotografuoti!
Griežtai draudžiama fotografuoti ten, kur žmonės kvailioja šalies vadovų fone.
Sunkiais laikais, o čia jie visada tokie, vaikai dirba kartu su suaugusiais.
Ką manote apie šiuos kadrus?