Skalbdami drabužius dauguma žmonių naudoja skalbinių minkštiklį, tačiau daugybė atliktų tyrimų parodė, kad tai tikrai nėra pati geriausia mintis. Ši, iš pirmo žvilgsnio nekalta priemonė, kelia didžiulę grėsmę.
Kaip veikia audinių minkštiklis?
Audinių minkštiklis sukuria ploną apsauginį sluoksnį, todėl audiniai išlieka minkšti ir maloniai kvepia. Deja, skalbinių minkštiklis gali pažeisti kai kuriuos audinius, tokius kaip mikropluoštas ar kilpinis trikotažas. Taip pat skalbinių minkštiklio nerekomenduojama naudoti įvairiems gležniems audiniams bei lauko drabužiams.
Įdomus eksperimentas
„TikTok“ vartotojas jeeves_ny atliko įdomų eksperimentą, kurio metu paaiškėjo, kad skalbinių minkštiklis gali padidinti audinių degumą. Kaip tai įmanoma? Skalbinių minkštiklis plečia drabužių pluoštus, todėl jie „pagauna“ daugiau deguonies. Būtent todėl audiniai gali kur kas lengviau užsiliepsnoti. Pažiūrėkite, kaip tai atrodo vaizdo įraše:
@jeeves_ny Fabric softener can be flammable #fabricsoftener #stopusingfabricsoftener #laundry #cleaning #detergent #clean
Kaip matote, audinių minkštiklio naudojimas tam tikromis sąlygomis gali būti pavojingas. Būtent todėl vertėtų būti atsargiems ir atidžiai rinktis skalbimo priemones. Nors po skalbimo drabužiai gali atrodyti kur kas minkštesni ir malonesni liesti, tačiau šį produktą tikrai galima pakeisti natūraliomis priemonėmis.