Vieno internetinio leidinio ekspertė, psichosomatikė Jekaterina Tur papasakojo, ką reikia žinoti apie šeimoje kylančias problemas ir įvairiausias intrigas.
Šeimos konfliktų priežastys:
Priešingi požiūriai į sąveikos modelį šeimoje.
Nesugebėjimas laiku išsakyti savo pretenzijas (ilgo tylėjimo problemos, emocijų slopinimas gali sukelti didelę priešpriešą net dėl menkiausios smulkmenos).
Nepagarbus požiūris vienas į kitą (prisitaikymo laikotarpiu pagarba mažėja, todėl galiausiai gali atsirasti grubumas, įžeidinėjimai ir kivirčai).
Nesutarimai dėl gyvenimo vertybių (vienam patinka keliauti, kitam būti namuose).
Nepasitikėjimas bei pavydas. Taip, pavydas pateisinamas, kai vienas iš partnerių tyčia verčia kitą pavydėti, rezga intrigas, nes jam yra gana nuobodu. Tačiau dažniausios pagrindinės priežastys, dėl kurių žmogus pavydi savo partneriui, yra žema savivertė, nesaugumas ir noras kontroliuoti. Tai pavydas be jokios priežasties, nesveikas pavydas, galintis sukelti ginčus, persekiojimą, tyrimus socialiniuose tinkluose (kam paliktas patiktukas), tardymą ir naudotojo vardo bei slaptažodžio gavimą per prievartą, kad būtų galima skaityti žinutes, patikrinti telefoną be savininko žinios, smurtą šeimoje (net ir nužudyti savo šeimos narį). Jei turite didelių pavydo problemų, kreipkitės į specialistą.
Buitinės problemos (būstas, finansai, atsakomybė, tėvystė, alkoholizmas, piktnaudžiavimas narkotikais).
Neištikimybė. Tai gana subjektyvus reiškinys: vieniems tai flirtas su kitu žmogumi, kitiems – bučinys, tretiems – lytiniai santykiai. Kodėl gali įvykti neištikimybė: skirtinga seksualinė traktuotė, išblėsę jausmai, savęs įprasminimas, nenoras spręsti šeimos problemų.
KĄ DARYTI?
Jei norite išsaugoti savo santykius – apsilankykite pas šeimos psichologą. Jei suprantate, kad gyvenimas kartu nebus patogus, tiesiog išsiskirkite.