Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Pavasarinė depresija: kodėl ji atsiranda ir kaip jos atsikratyti?

Daugelis yra girdėję apie rudens ar žiemos depresiją, tačiau, pasirodo, yra ir pavasarinė depresija. Ekspertai papasakojo, kokia tai būsena, iš kur ji kyla ir kaip su ja kovoti.

Iš kur kyla pavasarinė depresija ir kokie jos simptomai?

Paprastai, pasibaigus žiemai ir danguje pasirodžius ryškiai Saulei, žmonės įgauna pasitikėjimo ir meilės gyvenimui. Sustiprėja jų noras šypsotis ir nuveikti ką nors svarbaus sau ir savo šeimai, tačiau taip nutinka ne visiems. Kai kuriuos žmones, tiksliau, apie 15-20% visų Žemės gyventojų kenčia nuo pavasarinės depresijos, kai aplinkui viskas žydi, bet viduje jaučiama tokia pat tuštuma kaip ir anksčiau.

Taip dažnai nutinka dėl to, kad rudenį žmogus neapsirūpino vitaminais, o žiemą nepalaikė geros fizinės ir emocinės būsenos. Dėl to žiemos laikotarpiu kūnas ir siela visiškai išnaudojo savo išteklius, todėl pavasarį transformacijai nebelieka nė lašo jėgų. Žmonėms, sergantiems pavasarine depresija, gali pasireikšti įvairūs simptomai: prastas miegas, sumažėjęs darbingumas, prastas apetitas, nerimas.

pavasarinė depresija

Kaip kovoti su pavasarine depresija?

Geriausias būdas yra tiesiog jos išvengti. Kad pavasarinė depresija jūsų neužkluptų, turite atlikti tam tikrus veiksmus.

Gerkite vitaminus. Vitaminai itin svarbūs normaliai organizmo ir smegenų veiklai. Daugelis pamiršta, kad žiemą mums labai reikia vitamino D, kurį specialistai vadina pagrindiniu gyvybės šaltiniu. Taip pat labai svarbūs B grupės vitaminai, kurie normalizuoja nervų sistemos veiklą.

Per daug nemiegokite. Žiemą tikrai nesinori anksti keltis, tad daugelis visai nenori keltis iš lovos. Tai visiškai neteisinga. Stenkitės nepratinti savęs prie tokio režimo žiemą. Eikite miegoti tuo pačiu metu, o ryte stenkitės anksti atsikelti. Jūsų organizmas pripras prie šios rutinos, todėl atėjus pavasariui jums bus lengviau keltis ryte su ankstyva ryškia saule.

Jei šiuo metu išgyvenate pavasarinę depresiją, jums padės patarimai, kurie padeda išvengti šios būklės atsiradimo, tačiau tuo pat metu turite atlikti papildomus veiksmus:

Sportuokite. Pavasarį jūs negalite sau leisti dykinėti. Turite judėti taip, kad kūnas suprastų, jog laikas „pabusti“, išeiti iš „žiemos miego“. Daugiau vaikščiokite gatve, eikite į sporto salę, baseiną. Fizinis aktyvumas – geriausias draugas tiems, kurie pavasarį pradėjo netinkamai. Verta paminėti, kad šis patarimas naudingas ir tiems, kurie nori užkirsti kelią pavasarinės depresijos atsiradimui. Tyrimų duomenimis, norint jaustis geriau, užteks pusvalandžio mankštos per dieną.

Darykite tai, kas jums patinka. Būtinai raskite daugiau laiko pasimėgauti smulkmenomis. Atsiduokite mėgstamai veiklai, pomėgiams. Susitikite su draugais, smagiai praleiskite laiką ir pamaloninkite save naujais drabužiais.

Teisingai maitinkitės. Jei jaučiate, kad pavasarį negalite pasiekti teigiamos būsenos, galbūt viskas slepiasi mityboje. Nereikia persivalgyti ir vakarieniauti labai vėlai. Paskutinis valgis turėtų būti ne anksčiau kaip dvi valandos prieš miegą. Taip pat kiekvienas, kuris pavasarį patiria nuotaikos problemų, į savo racioną turėtų įtraukti maisto produktų, kurie didina serotonino kiekį: tai yra bananai, riešutai, juodasis šokoladas, citrusiniai vaisiai ir pan.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---