Ant jūsų automobilio padangų gali būti spalvotų taškų, kurie jokiu būdu nėra dekoratyvūs. Jų funkcija yra tik informacinė ir leidžianti padangų savininkui sužinoti apie tam tikras funkcijas. Žalia, geltona, raudona arba balta – kokios spalvos ženklas yra ant jūsų padangų?
Kai kurie automobilių priedai skirti tik dekoratyviniams tikslams. Pavyzdžiui, papildomi išmetimo vamzdžiai arba oro išleidimo angos. Nenuostabu, kad dauguma žmonių tą patį galvoja apie spalvotus taškus ant padangų. Šiuo atveju tai yra visai kas kita, nes žymėjimai atlieka specifines funkcijas. Ką tokie antspaudai mums sako?
Ar ant jūsų automobilio padangų yra tam tikros spalvos taškų? Sužinokite jų reikšmę
Pradėkime nuo baltos spalvos, kuri informuoja, kad padanga praėjo gamyklinius bandymus ir jokių nelygumų nerasta. Baltas taškas skirtas informuoti inspektorius, kad padanga puikiai funkcionuoja ir atitinka standartus. Raudonas taškas yra svarbus ženklas padangas montuojantiems darbuotojams, nes jis rodo pusiausvyros lygį. Trumpai tariant, ženklinimas rodo lengviausią arba sunkiausią padangos tašką. Darbuotojas, kuris deda padangą ant ratlankio, žino, kur ją pritvirtinti.
Geltonos ir žalios spalvos taškai nurodo šviesiausią padangos tašką. Šią vietą rekomenduojama suderinti su disko ventiliu. Ką daryti, jei ant padangų nėra taškų? Visiškai nieko. Spalvoti ženkliukai – tai vidinė gamintojo žymėjimo sistema, kuri nėra standartinė visuose modeliuose. Kai kurie prekių ženklai naudoja specialius reljefinius arba bespalvius dažus. Paprastam transporto priemonės naudotojui nereikia jaudintis dėl šių spalvų, nes jos skirtos tik tam, kad palengvintų darbą automobilių servisuose.
Kaip tinkamai laikyti padangas?
Jei esate tokio tipo žmogus, kuris padangas nori laikyti namuose, o ne patikimose dirbtuvėse, būtinai pasirūpinkite tinkamu jų sandėliavimu. Labai svarbu pasirūpinti tinkama jų priežiūra. Pirmiausia nuimtas vasarines ar žiemines padangas reikia nuskalauti, nuvalyti ir sausai nušluostyti. Taip pat galima naudoti specialias putas, kurios apsaugo padangas nuo galimų įtrūkimų.
Pasirinkite vietą, kurioje laikysite padangas. Ši vieta turi būti vėsi ir sausa, be nereikalingo saulės spindulių poveikio. Nerekomenduojama jų dėti tiesiai ant betono. Kur kas palankiau naudoti tam tikrą izoliaciją – pavyzdžiui, lentas ar audinį. Padangos neturi būti sukrautos viena ant kitos, nes jos gali deformuotis (padangos prie pagrindo yra labiausiai pažeidžiamos). Statykite jas vieną šalia kitos arba naudokite specialius stendus, kuriuos galima įsigyti internetu. Kas kelias savaites padangas apverskite, nes taip galėsite išvengti deformacijos.