Tai nepaprasta Amy Brooks istorija. Vos gimusi ji neteko savo tėvų – jie paprasčiausiai ją apleido. Šio sprendimo priežastis buvo apsigimimas, nepaprastai stipriai pažeidžiantis kūdikio rankas ir kojas.
Bet, laimei, netrukus atsirado žmonių, kurie panoro Amy mylėti. Priėmusi kūdikį, šeima suteikė jai ir savo pavardę – Brooks.
Pasak Amy, iš pradžių medikai bijojo kalbėti bent apie vieną galimybę tapti nepriklausoma. Tačiau naujieji ir dabar tikrieji jos tėvai atsisakė susitaikyti su žiauriomis diagnozėmis ir pradėjo kovą dėl Amy ateities, neprarasdami vilties pasiekti pergalę. Ir laikui bėgant jiems pavyko! Šiandien Amy yra tokia stipri, kad jau mokosi vairuoti automobilį.
Neseniai merginai sukako 37 metai ir ji tiki savimi, nes suprato, kad nors yra priversta viską daryti kitaip nei žmonės, turintys paprastas galūnes, ji vis tiek gali su viskuo susitvarkyti.
Amy priklausantis „YouTube“ kanalas „Kaip ji tai daro?“ surinko daugybę prenumeratorių, kurie kasdien tikisi naujų merginos vaizdo įrašų ir rašo jai teigiamų ir drąsinančių komentarų.
Amy prisipažįsta, kad atlikti įprastą, kasdienę veiklą be kojų ir rankų vaizdo įraše nėra tai, ko ji iš principo norėtų. Tačiau nepaisant tam tikro diskomforto, kurį jaučia prieš kamerą, ji ir toliau filmuojasi, manydama, kad tokiu būdu ji gali palaikyti kitus žmones, turinčius panašių problemų kaip ji.
Taip pat mergina mėgsta fotografuoti, ji atlieka visus tam reikalingus veiksmus naudodama petį, burną ir smakrą.
Be to, Amy mėgsta siūti ir laiko tai vienu reikšmingiausių iki šiol pasiektų laimėjimų. Amy pagamintus krepšius galima nusipirkti „Facebook“.
Amy tėvai visada palaikė dukterį, nes tai buvo jų svajonė – kad ji būtų laiminga ir nepriklausoma. Tačiau merginos motina Janet prisipažįsta, kad nesitikėjo, jog Amy sėkmė bus tokia ryški, daugialypė ir sulauks tokio dėmesio.
Mylinti šeima tiki, kad Amy laukia daug gerų dalykų, o pati mergina mėgsta galvoti apie tai, ko dar būtų įdomu ir naudinga išmokti.
Trys narai nardė po Černobylio reaktoriumi ir išgelbėjo visą Europą
po Černobylio reaktoriumi ir išgelbėjo visą Europą" />
Černobylio atominės elektrinės avarija 1986 m. Tapo didžiausia žmogaus sukelta katastrofa žmonijos istorijoje. Bėgant metams mes visi vis dar jaučiame tų baisių dienų padarinius ir prisimename visus, kurie gynė mūsų ateitį.
Daugybė drąsių vyrų ir moterų atidavė savo gyvybes, kovodami su iki šiol nežinoma grėsme žmonėms. Didvyriškų ugniagesių, likvidatorių, gydytojų ir daugelio kitų vardai išliks mūsų atmintyje amžiams.
Daugybės didvyrių akivaizdoje kažkodėl pasimetė „Černobylio narai“ – drąsi trejybė, išgelbėjusi atominę elektrinę nuo antrojo sprogimo. Ne, jie jokiu būdu nebuvo pamiršti, bet dėl tam tikrų priežasčių jie retai prisimenami.”
Dėkojame, kad prisiminėte HBO serialą „Černobilis“. Kaip parodyta serijoje, reikėjo skubiai ištuštinti baseiną, kur karšta masė nutiesė kelią nuo reaktoriaus šerdies, ir tai galėjo sukelti sprogimą.
Vožtuvai atsidarė tik montuojant, ir nebuvo įmanoma pralaužti baseino sienų. Pasak gandų, panašūs bandymai buvo atlikti ir penktame nebaigtame reaktoriuje.
Buvo tik viena išeitis: siųsti žmones į radioaktyvųjį vandenį, kad jie rankiniu būdu siurbtų vandenį. Savanoriškai dalyvavo stoties viršininkas Borisas Baranovas ir du vyresnieji inžinieriai – Aleksejus Ananenko ir Valerijus Bespalovas.
Be trijų vyrų, dar vienas būrys ruošėsi operacijai, jei Baranovas netikėtai neįvykdytų savo plano. Taip pat buvo pasirengusi gydytojų komanda.
Tačiau nei vieno, nei kito nereikėjo. Borisas Aleksandrovičius sugebėjo savo pavaldinius išvesti per tamsius, apleistus ir pusiau užtvindytus tunelius tiesiai prie baseino. Vyrai sutvarkė vožtuvus ir išsiurbė vandenį.
Daugelį metų internete buvo skleidžiamas mitas, kad narai mirė praėjus kelioms dienoms po misijos pabaigos. Tiesą sakant, likimas jiems buvo palankesnis.
Borisas Baranovas mirė tik 2005 m. Aleksejus Ananenko vis dar yra tarp Ukrainos branduolinio forumo nariu, o Valerijus Bespalovas toliau dirba Černobylio atominėje elektrinėje.
2018 m. Tuometinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko apdovanojo visus tris likvidatorius įsakymais „Už drąsą“. Už Baranovą apdovanotas jo anūkas. O 2019 m. Pasirodė peticija su pasiūlymu drąsių vyrų garbei pervadinti tris Kijevo gatves.