Naujasis koronaviruso testas buvo išbandytas su 16 realių mėginių. Oksfordo mokslininkai ir epidemiologai sukūrė naują koronaviruso testą. Jie tam panaudojo naująją techniką ir leido triskart sutrumpinti bandymui reikalingą laiką. Be to, šis testas nustato pacientus ankstesnėje infekcijos stadijoje, o jo tikslumas yra 100%. Kaip teigia „TechCrunch“, šis testas klinikinėje praktikoje gali pakeisti pandemijos bangą.
Vienas iš svarbiausių sėkmingos kovos su koronaviruso pandemija komponentų yra masiniai tyrimai. Deja, dauguma esamų metodų pateikia tyrimo rezultatus tik po pusantros ar dviejų valandų. Kadangi reikia ištirti milžinišką skaičių mėginių, net pusantros valandos yra per ilgai.
Šį naują sprendimą pasiūlė ekspertai iš Oksfordo. Komanda sukūrė testą, kuris nustato koronavirusą per pusvalandį.
Norėdami pasiekti tokį įspūdingą rezultatą, tyrėjai turėjo pakeisti viruso genomo apdorojimo technologiją. Daugelio bandymų metu išskirta RNR paverčiama DNR ir tik po to tiriama naudojant specialius fermentus ir brangią įrangą. Tačiau Oksfordo mokslininkai sugebėjo padaryti, kad testui atlikti užtektų paprastesnių priemonių. Be to, jo rezultatus lengviau suprasti ir jis nustato pacientus ankstesnėje infekcijos stadijoje.
Iki šiol šis testas buvo išbandytas tik 16 tikrų mėginių, gautų iš vienos Kinijos ligoninės. Nepaisant to, rezultatai yra įspūdingi: diagnostinis tikslumas buvo 100%.
Anot autorių, jų sukurta technologija gali būti pritaikyta ir sunkiai pasiekiamose vietose, taip pat ten, kur trūksta kvalifikuoto personalo. Artimiausiu metu jie ketina integruoti testą į kompaktišką prietaisą, kurį būtų galima naudoti klinikose, oro uostuose ir net namuose.
Naujoji technologija vis dar tyrinėjama, tačiau neabejojama, kad ji bus labai naudinga ir pravers visiems pasaulio gyventojams.