Ar dažnai tenka sutikti žmonių, kurie buvo apgaudinėjami? O galbūt pats tai patyrėte? Pasirodo, mokslininkai ėmė domėtis, ar tie, kurie tapo išdavystės aukomis, turi kokių nors bendrų savybių, kurios pritraukia neištikimus partnerius.
Anksčiau pagrindinis dėmesys tyrimuose buvo skiriamas tam, kaip įvyksta mylimojo išdavystė, kokie santykiai vyrauja tarp partnerių, ką visa tai gali nulemti, ir ar išdavikai turi bendrų bruožų. Tačiau naujausiame tyrime daugiausia dėmesio buvo skiriama žmonėms, kurie greičiausiai bus išduoti.
Eksperimento metu buvo apklausti 1577 respondentai, iš kurių 19 % jau buvo patyrę išdavystę. O kai mokslininkų komanda ištyrė jų asmenybės tipus ir charakterius, paaiškėjo, kad dažniausiai išdavystės aukos yra nerūpestingesnės, mažiau darbščios, neorganizuotos, taip pat draugiškesni ir paslaugesni žmonės.
Ką reiškia tyrimo rezultatai?
Jei esate labai draugiškas ir visada skubate į pagalbą, jūsų partneris gali pagalvoti, kad lengvai jam atleisite apgavystę. Neatsargumas, tingumas ir neorganizuotumas gali sukelti problemų santykiuose ir paskatinti sielos draugą „pasukti kairėn“. Mokslininkai paaiškina: „Partnerio nesaugumas, nebrandumas ir tingumas sukelia stresą ir konfliktus visuose dalykuose, susijusiuose su kasdienių pareigų atlikimu, pavyzdžiui, sąskaitų apmokėjimu, valymu, darbu ir pažadų vykdymu“.
Ką galima padaryti?
Žinoma, kaltė dėl išdavystės tenka tik tam, kuris ją įvykdė. Nemanykite, kad turėtumėte nebūti draugiškas ir nepadėti kitiems. Tiesiog įsitikinkite, kad jūsų partneris nemanytų, jog gali pasinaudoti jūsų gerumu ir pažeisti tam tikras ribas. Galbūt jūs jau įpratęs užmerkti akis netinkamam jo elgesiui?
Atminkite, kad nesate atsakingas už kitų žmonių veiksmus ir negalite jų kontroliuoti. Bet galite paanalizuoti, ar jūs pats nekuriate provokuojančios atmosferos santykiuose.