Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Mokslininkai apskaičiavo galimą koronaviruso aukų skaičių

Ekspertai įvertino apytikslį koronaviruso aukų skaičių visame pasaulyje. Jie pabrėžė, kad pateikė galimą scenarijų, jei nebus paisoma prevencinių priemonių. Tyrimo rezultatus paskelbė „Imperial College London“, praneša actualnews.org.

gydytojai

Mokslininkai, vertindami galimą pandemijos mastą, padarė išvadą, kad jei nebus imtasi atitinkamų atsakomųjų priemonių, 2020 m. dėl COVID-19 gali mirti 40 mln. žmonių. Mirčių skaičius sumažės, jei 40 % padidinsime socialinį atstumą, o vyresnio amžiaus žmonių kontaktus sumažinsime 60 %, nes būtent pastarieji patenka į didžiausios rizikos grupę.

Tačiau net ir imantis šios versijos, visų valstybių sveikatos sistemos greitai bus perkrautos.

Anot mokslininkų, per artimiausias kelias savaites visas pasaulis susidurs su staigia ekstremalia situacija sveikatos srityje. Mokslinio darbo rezultatai taip pat rodo, kad kitais metais milijonus žmonių galima išgelbėti kolektyviai imantis ryžtingų ir operatyvių veiksmų.

Tai apima savęs izoliavimą, efektyvų testavimą dėl viruso, socialinio atstumo didinimą.

Koronaviruso pandemijos metu vidutines ir mažas pajamas gaunančioms šalims bus ypač sunku. Dėl epidemijos sveikatos sistemos bus perkrautos. Šiuo atžvilgiu viso pasaulio valstybės turi veikti kartu. Dalijimasis patirtimi ir turimais ištekliais yra be galo svarbu.

Kinijoje užfiksuota mirtis nuo hantaviruso. Ar tai galima nauja grėsmė?

Kinijos pietuose, Junano provincijoje, užfiksuota žmogaus mirtis nuo hantaviruso, kurį nešioja graužikai. Incidentas įvyko autobuse, kuriuo važiavo vienos maisto įmonės darbuotojai.

Remiantis Kinijos centrinės televizijos informacija, negalavimą vyrui diagnozavo kartu su juo autobusu važiavęs gydytojas. Atvykę medikai užfiksavo, kad nukentėjusysis, taip pat du keleiviai ir autobuso vairuotojas smarkiai karščiavo. Jie įtarė koronavirusą ir išsiuntė pacientus į ligoninę. Testai buvo neigiami. Tačiau po trijų valandų ligoninėje pirmasis vyras mirė. Todėl buvo atlikti kiti tyrimai ir gautas teigiamas rezultatas hantavirusui.

Visi keleiviai ir autobuso vairuotojas buvo tikrinami dėl hantaviruso. Pranešama, kad buvo rasti 32 užsikrėtę žmonės.

Šis virusas toli gražu nėra naujas – pirmą kartą jis buvo atrastas 1970 m. Tai yra vienas iš pagrindinių hemoraginio karščiavimo su inkstų sindromu (HFRS) sukėlėjų. Be to, ši virusų šeima žinoma ne tik Kinijoje. Yra ir Naujojo pasaulio hantavirusų, kurie gali sukelti hantavirusinį plaučių sindromą (HPS). „Europiečiai“ ir „azijiečiai“ šios šeimos virusai sukelia tik hemoraginį karščiavimą.

Pasak ekspertų, hantavirusinis plaučių sindromas vystosi dviem skirtingais etapais. Iš pradžių jis labai panašus į gripą – jam būdingas karščiavimas ir šaltkrėtis, galvos ir raumenų skausmas, vėmimas, viduriavimas ar pilvo skausmai. Keturių-dešimties dienų bėgyje atsiranda rimtesnių požymių ir simptomų, tokių kaip kosulys su išskyromis, dusulys, skysčių kaupimasis plaučiuose, žemas kraujospūdis ir sumažėjęs širdies darbas.

Pagrindiniai viruso nešiotojai yra graužikai. Ligos perdavimo žmogui nuo žmogaus atvejų dar neužfiksuota. Tačiau verta prisiminti, kad koronavirusinės infekcijos pradžioje taip pat buvo manoma, kad ji nėra perduodama iš vieno žmogaus kitam. Kaip ir koronaviruso atveju, labai svarbu kuo anksčiau aptikti ir hospitalizuoti ligonį, kad gydymas būtų sėkmingas.

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Karminės vienatvės priežastys

Karminės vienatvės įveikimas reikalauja ne tik savianalizės, bet ir sąmoningo darbo su savimi. Svarbu išmokti priimti save be sąlygų, atleisti praeities klaidas ir sąmoningai...

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...
---