Sekmadienis, 12 sausio, 2025

Naujausi

Laimingi žmonės laikosi šių 4 ritualų!

Neurologai visame pasaulyje atrado ritualus, kurie daro žmones laimingus. Naujausi neuromokslininko Alexo Karopo tyrimai atskleidė neįtikėtiną realybę apie mūsų sąmoningą ir pasąmoningą elgesį bei jo pasekmes mūsų gyvenime.

Kiekvienas žmogus turi savo rutiną. Kai kurie mūsų įpročiai ir ritualai tikrai gali padėti mums pagerinti gyvenimą, o kai kurie gali pakenkti mums.

1. Turime išmokti suprasti, kas nutinka mums, kai jaučiamės blogai, ir kodėl taip nutinka.

Aleksas tvirtina, kad didžiausias mūsų priešas yra mūsų pačių smegenys. Visos mūsų emocijos yra specialiai suaktyvintos tam tikrose mūsų smegenų srityse. Pasitenkinimas yra stipresnė emocija nei gėda, pasididžiavimas ir kaltė. Bet, kai suaktyviname pagrindinį smegenų sistemos branduolį, gėdos ir kaltės jausmas dominuoja prieš mūsų pasididžiavimą ir net pasitenkinimą.

Ši smegenų dalis laikoma „atlygio centru“. Nerimas taip pat glaudžiai susijęs su šios smegenų dalies funkcijomis. Štai kodėl turime išmokti valdyti šias emocijas ir atpalaiduoti šią smegenų dalį, taip pat visą kūną ir dvasią. Kaip tai padaryti? – Užduokite sau klausimą, už ką esate dėkingi.

Nerimo metu šios mintys gali padėti mums įveikti stiprų stresą ir paniką. Jei tai darysime dažniau, kai jaučiame stresą ir pervargimą, labai pagerinsime savo sveikatą!

2. Turime įvardinti jausmus, kurie mus nuliūdino.

Anot neurologų, jei identifikuosime mus gluminančius jausmus, jų poveikis taps „švelnesnis“. Akivaizdu, kad negalime visiškai kontroliuoti savo emocijų. Bent jau galime pabandyti tai padaryti, bet tai labai sunku, ypač nenumatytose situacijose. Tačiau sąmoningumo praktika padės mums sumažinti neigiamą šių emocijų poveikį. Tyrimo dalyviai buvo paprašyti pažvelgti į žmonių veidų atvaizdus, ​​kuriuose buvo išreikštos skirtingos emocijos.

Dalyviai emocijas suvokė tiesiog žiūrėdami į vaizdą, o tai padidino smegenų migdolinio kūno aktyvumą. Tačiau po to, kai kiekvienas dalyvis nurodė, kokios emocijos buvo žmonių veiduose, aktyvumas migdoliniame kūne vėl sumažėjo. Kodėl? Nes tikslios emocijos supratimas sumažino emocijų lygį. Kitaip tariant, savo jausmų pripažinimas padeda įveikti netinkamas emocijas.

3. Priimdami sprendimus turime būti aktyvesni.

Išsilaisvinkite nuo bet kokių abejonių. Galų gale, jūs visada turite priimti sprendimus. Anksčiau ar vėliau visada tenka pasirinkti kokį nors variantą. Nerimas dėl konkretaus sprendimo priėmimo yra visiškai nenaudingas. Turime suprasti, kad mums dažnai rūpi nenaudingi dalykai. Norėdami gyventi sveikiau, turime sutelkti dėmesį į tai, kas iš tikrųjų svarbu.

4. Turime išmokti užmegzti fizinį kontaktą su žmonėmis.

Kai mus kas nors emociškai atstumia, tai palieka žaizdą mūsų sieloje. Kaip ir fizinį skausmą, taip pat turime rimtai vertinti ir emocinį skausmą. Tyrimo metu, kai dalyviai mėtė virtualų kamuolį partneriui, jie pradėjo patirti atstūmimą, kai virtualus partneris nustojo dalintis kamuoliu su jais. Ištyrus dalyvių smegenis paaiškėjo, kad jie dėl tokio poelgio jautė skausmą panašų į skausmą lūžus rankai. Tai reiškia, kad socialinis atstūmimas mus žeidžia ir keičia visam laikui, o priėmimas skatina mus tobulėti. Tai reiškia, kad turime kuo daugiau palaikyti ryšį su žmonėmis ir turėti su jais fizinį kontaktą!

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

---