Penktadienis, 10 sausio, 2025

Naujausi

Kaukė ir pirštinės: klaidos, silpninančios apsaugą nuo koronaviruso

Pirštinės ir kaukė padeda mažinti užsikrėtimo koronavirusu riziką, tačiau tik tuo atveju, jei dėvime jas teisingai. Yra dažnai daromų klaidų, kurios sumažina apsaugą nuo užkratų.

Neišmetame pirštinių iškart po panaudojimo

Pagrindinė vienkartinių pirštinių naudojimo taisyklė yra tai, kad jas reikia sunaikinti iškart po panaudojimo. Patartina jas įvynioti į popierių ar plastikinį maišelį ir tik tada išmesti. Priešingu atveju jos gali tapti papildomu infekcijos židiniu, ypač jei dėvėjote jas eidamas į viešas vietas.

Nenusiplauname rankų po pirštinių naudojimo

Dar viena taisyklė: kai nusimaunate vienkartines pirštines, nedelsiant nusiplaukite rankas. Nors pirštinės apsaugo odą nuo sąlyčio su virusu, tačiau jas nusiimdami neišvengsime atviros odos ir pirštinių paviršiaus sąveikos, todėl kai kurios virusų ar bakterijų dalelės gali patekti ant odos. Tad, iškart nusiėmęs ir atsikratęs pirštinėmis, nusiplaukite rankas muilu.

Nenusiplauname rankų, prieš maudamiesi pirštines

Taip, pirštines taip pat reikia dėvėti tik švariomis rankomis. Net jei reguliariai plaunate rankas, jose vis tiek gali būti virusų ir bakterijų dalelių. Kai užsimaunate pirštines, jos gali pereiti ant jų, o paskui ant paviršių, kuriuos dažnai liesite. Nusiplaukite rankas muilu ir tik tada maukitės pirštines.

Pakartotinai naudojame pirštines

Apsauginės pirštinės yra skirtos tik vienkartiniam naudojimui. Net jei išplausime jas muilu ar dezinfekuosime antiseptiku, jos nesuteiks pakankamos apsaugos antrą, o tuo labiau trečią kartą.

Dezinfekuojame pirštines skysčiu

Tai labai bloga idėja. Agresyvus antiseptikas gali sugadinti medžiagą, iš kurios pagamintos pirštinės. Tad vietoj papildomos apsaugos gausite jos sumažėjimą.

Laiku nenusiimame pirštinių

Pirštinės turėtų būti nuimamos iškart patekus į „švarią“ vietą. Pavyzdžiui, jei jūs keliaujate apsipirkti automobiliu, tada pirštines reikia nusiimti iškart atidarius automobilio dureles – kitaip viruso dalelės gali nusėsti ant vidinių rankenų, vairo ir apmušalų. Grįžus namo pėsčiomis, pirštines reikia nuimti vos atidarius priekines duris.

Nenusiplauname rankų, prieš užsidėdami kaukę

Pagrindinė kaukės užduotis yra apsaugoti mūsų kvėpavimo organus nuo viruso dalelių patekimo. Tačiau jei ją užsidėsite nešvariomis rankomis, jos apsauginės savybės praktiškai netenka prasmės. Mūsų rankų paviršiuje gali būti viruso dalelių (ne veltui gydytojai rekomenduoja kuo mažiau liesti rankomis veidą). Todėl svarbiausia taisyklė yra prieš užsidedant kaukę rankas kruopščiai nuplauti muilu arba dezinfekuoti atitinkama priemone.

Pakartotinai naudojame kaukę

Įprastinės medicininės kaukės yra vienkartinės. Pakartotinai naudojant, jų apsauginės savybės daug kartų sumažėja. Ir jokie „stebuklingi“ patarimai negali nieko padaryti. Viena kaukė – vienas panaudojimas.

Kaukę dėvime visą dieną

Įprastos vienkartinės kaukės apsaugo dvi valandas. Daugiasluoksnės marlės – 4–6 valandas. Jei nešiojate tokias kaukes ilgiau, kaukės virsta priešais: juk šilta ir drėgna aplinka yra geriausia vieta daugintis bakterijoms ir virusams.

Liečiame kaukę rankomis

Nelieskite veido rankomis – panašu, kad visi išmokome šią taisyklę. Tas pats pasakytina apie kaukę – nelieskite jos rankomis.

Ar išeidami iš namų tinkamai užsidedate apsaugos priemones?

Įdomūs video

Taip pat skaitykite:

Šį žavingą penktadienį (sausio 10 d.) vienas dangiškas ženklas demonstruoja neprilygstamą meistriškumą tvarkos ir organizavimo srityje, o kitas sužavi kiekvieną savo beribiu patrauklumu!

💫 Smalsaujate apie šiandienos horoskopo įžvalgas, sukurtas būtent jums? 🌟 ♒ Vandenis Ei, Vandenis, tu esi tarsi draugystės wifi - unikaliai universalus ir kažkodėl visada esantis...

6 dalykai, kuriuos reikėtų išmesti iš savo šaldiklio dabar pat

Atlaisvinkite daugiau vietos ir sumažinkite maisto švaistymą, pašalindami nereikalingus produktus. Šaldiklis dažnai lieka pamirštas ir netvarkytas – tai vieta, kurioje lengvai kaupiasi pertekliniai produktai, o...
---