Kai kuriomis dienomis tai ko imamės, mums viskas lengvai pavyksta, o kai kuriomis – paskęstame rūpesčių liūne. Nuo ko tai priklauso? Tai priklauso nuo bioritmo fazės, kuri vyrauja tą akimirką.
Nuo pat gimimo žmogaus gyvenimą veikia trys bioritmai: fizinis, emocinis ir intelektinis. Apskaičiavus kiekvieno bioritmo ciklą, galima nustatyti, kaip sėkmingai bet kuriuo metu galėsite užsiimti fizine ar intelektine veikla. Tai reiškia, kad galite veiksmingiau planuoti savo veiklą.
Visi bioritmo ciklai prasideda nuo gimimo momento. Todėl individualus bioritmas apskaičiuojamas pagal gimimo datą. Paprastai naudojama klasikinė formulė:
B = (sin (2π*t/P))*100%
kur P = {23,28,33} – fizinio, emocinio ir intelektinio bioritmo fazė,
π – pi skaičius (3,14),
t – dienų skaičius nuo gimimo datos.
Rezultatas – grafikas su trimis linijomis, padedantis nuspėti mūsų būseną (fizinę, emocinę ir intelektinę) tam tikrą dieną.
Fizinis bioritmas – tai 23 dienų ciklas, turintis įtakos fiziniam aktyvumui ir gerai savijautai. Šio bioritmo įtakoje keičiasi energijos atsargos: arba norisi nuversti kalnus, arba beveik nesinori pakilti iš lovos.
Teigiamos fizinio bioritmo fazės metu jūsų aktyvumas muša rekordus. Jūsų imunitetas tampa nepalaužiamas: kai kolegos vėl vadovybei skambina dėl ligos, jūs ramiai sėdite sau po šaldančiu kondicionieriumi ir vaikštote per šaltą lietų. Šiuo laikotarpiu bet kokia fizinė veikla – bėgimas, krosas ir net pasivaikščiojimas iki autobusų stotelės – bus smagi pramoga. Darbe nejaučiate nuovargio, beveik be pertraukų atliekate visas užduotis ir lengvai užsibūnate iki vėlumos. Jūsų fizinė būklė turi teigiamą poveikį jūsų seksualiniam aktyvumui.
žmonės" width="1200" height="628" />
Neigiamoje fazėje būna priešingai: jaučiate visišką energijos praradimą ir sunkiai galite net užlipti laiptais. Jums nesinori daryti beveik nieko, ir viską darote tik iš būtinybės. Darbas, kad ir koks lengvas jis būtų, ima varginti. Standartinėms kasdieninėms užduotims atlikti reikia dvigubai daugiau laiko. Dingsta apetitas, ir daugelis žmonių šiuo laikotarpiu geria kavą. Neigiama fazė dažnai pasireiškia sumažėjusiu imunitetu ir lėtinių ligų paūmėjimu.
Kritinėmis fizinio bioritmo dienomis turėtumėte būti labai atsargūs: per didelis pasitikėjimas savo jėgomis ir padidėjęs reakcijos laikas netgi gali sukelti traumas.
Bioritmo diagramoje fizinis ciklas paprastai pažymimas raudona spalva. Fizinis bioritmas visada prasideda kritinę dieną ir pereina į teigiamą fazę 12-ąją ciklo dieną. Teigiama fizinio bioritmo fazė pasiekia maksimumą šeštąją dieną. O mažiausia vertė stebima 17 dieną.
Emocinis bioritmas arba jautrumo ciklas – tai 28 dienų laikotarpis, turintis įtakos žmogaus emocinei būsenai: jo nuotaikai ir socialiniam elgesiui.
Jo laikotarpis yra septynių dienų kartotinis. Tai reiškia, kad ta pati reikšmė visada bus tą pačią savaitės dieną. Bendrojoje bioritmų diagramoje emocijų linija paprastai žymima mėlyna spalva.
Pozityviosios fazės metu esate įkvėpti ir kupini noro keisti jus supantį pasaulį. Jūsų entuziazmą gali pastebėti vadovybė, ir jums gali būti pasiūlytas paaukštinimas arba naujas projektas. Šiuo laikotarpiu lengva išlaikyti gerą nuotaiką, nebūna emocinių šuolių. Esate atviras bendravimui ir lengvai užmezgate ryšius su kitais.
Neigiamoje fazėje palaipsniui tampate mažiau bendraujantis, labiau priklausomas nuo nuotaikos, dirglus ir jautrus. Neigiamos emocijos dažnai išliejamos į išorę ir kenkia visiems aplinkiniams. Jus lengvai įžeidžia ir nuliūdina smulkmenos. Galite apsipilti ašaromis dėl jaudinančios filmo akimirkos arba tada, kai tiesiog pavėlavote į autobusą.
Kritinėmis dienomis nuotaika keičiasi tiesiog šviesos greičiu. Įžengę į teigiamą etapą, galite tapti pernelyg pasitikintys savimi ir išrankūs. O kai bioritmas tampa neigiamas, tampate labai irzlūs.
Intelektualusis bioritmas trunka 33 dienas ir turi įtakos jūsų protiniams gebėjimams: reakcijos laikui, dėmesio koncentracijai, atminčiai ir loginiam mąstymui.
Teigiamoje fazėje jaučiatės, tarsi būtumėte genijus. Nesivaržydami sprendžiate paprastus uždavinius ir įminate mįsles, kad „pramankštintumėte“ smegenis. Šiuo laikotarpiu lengva mokytis ir visą informaciją įsimenate akimirksniu. Priimti sprendimus nėra sunku: atidžiai išanalizuojate situaciją ir pasveriate visus „už“ ir „prieš“.
Neigiamos fazės metu jūsų protinė veikla palaipsniui lėtėja, mažėja koncentracija, o užduotims spręsti reikia vis daugiau pastangų.
Kritinėmis dienomis jūsų galvoje kyla daug painiavos. Neįmanoma teisingai įvertinti situacijos ir padaryti teisingų išvadų, o tai gali lemti rimtas klaidas. Ypač atsargūs būkite pirmąją, 16-ąją ir 33-iąją ciklo dienomis.